Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka Here They Lie (PS4)

Here They Lie PS4

Zaprojektowana pod kątem zestawów rzeczywistości wirtualnej gra przygodowa w konwencji horroru, powstała we współpracy niewielkiego studia Tangentlemen z ekipą Sony Santa Monica.

Przygodowe | FPP | horror | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Here They Lie (PS4)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

13października2016

13października2016

PSN

Here They Lie to jedna z produkcji na PS4 wykorzystująca gogle PlayStation VR. Tytuł został stworzony przez niewielkie studio Tangentlemen, założone przez Cory’ego Davisa, Toby’ego Garda, Richa Smitha oraz Johna Garcia-Sheltona, którzy pracowali wcześniej przy takich seriach jak Tomb Raider, Medal of Honor i Call of Duty. W pracach pomagała należąca do Sony ekipa Santa Monica Studio, która na swoim koncie ma szereg projektów – od słynnego cyklu God of War aż po współtworzone z Giant Sparrow The Unfinished Swan.

Mechanika

Here They Lie najprościej opisać jako mroczne, psychodeliczne doświadczenie, które przenosi gracza do przerażającego, surrealistycznego świata, pełnego rozmaitych niebezpieczeństw. W odróżnieniu od innych survival horrorów, produkcja studia Tangentlemen stawia przede wszystkim na narracje i potęgowanie strachu w bardziej wymyślny sposób, niż klasyczne „jump scare’y”. Zamiast tego tytuł zasadza ziarnko przerażenia w umyśle rozmaitymi wizjami i niecodziennymi postaciami zamieszkującymi świat. Uczucie niepokoju i zagrożenia potęgowane jest dodatkowo przez samo PlayStation VR, które sprawia, że czujemy się, jakbyśmy byli faktycznie wewnątrz gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 234 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Here They Lie

Klasyfikacja PEGI Here They Lie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.