Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2016, 15:49

autor: luckie

Patch 2.2 do Elite: Dangerous ukaże się w październiku - znamy zawartość łatki

Podczas panelu na targach gamescom 2016 studio Frontier Developments omówiło zawartość aktualizacji 2.2 do gry Elite: Dangerous. Aktualizacja o nazwie Guardians wprowadzi m.in. nowy rodzaj misji, myśliwce, urozmaicone wnętrza portów kosmicznych itp. Łatka zadebiutuje w połowie października.

Kolejna duża aktualizacja do kosmicznego symulatora Elite: Dangerous zostanie wypuszczona w połowie października bieżącego roku, jak poinformowano podczas livestreamu z targów gamescom 2016 (dzięki, PC Invasion). Patch 2.2, noszący dumne miano Guardians, wprowadzi zatrzęsienie nowości i usprawnień. Do tych pierwszych zaliczyć można misje przewoźnicze, w których gracz będzie musiał przetransportowywać na czas różne grupy pasażerów: żołnierzy, uchodźców, bądź zwykłych turystów. W związku z tym w grze pojawi się także nowy rodzaj statku: luksusowa taksówka o nazwie Beluga, której posiadanie otworzy przed nami możliwość obsługiwania bogatszej klienteli. Jedną z takich misji pokazano na poniższym filmie:

Kolejną nowinką będą myśliwce, które wyślemy do boju z naszego statku bazy. Będziemy mogli pokierować nimi osobiście lub oddać w ręce sztucznej inteligencji. Ponadto patch urozmaici wnętrza portów kosmicznych i hangarów (m.in. rafineria czy stacje nastawione na turystykę). Ulepszony zostanie też system planowania trasy – gracz będzie mógł samodzielnie wytyczyć drogę z wieloma przystankami. Szczegóły wyjaśnia poniższy film:

Prócz tego typu dużych zmian twórcy planują zaimplementować sporo innych drobiazgów, które mają podnieść autentyczność doświadczenia i stopień immersji w łatce 2.2, o których David Braben opowiada w poniższym wywiadzie. Co ciekawe, w połowie filmu pojawiają się celowe zakłócenia, które mogą sugerować rychłe pojawienie się w grze obcych cywilizacji.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Elite: Dangerous - w kosmosie nikt nie usłyszy Twojego marudzenia