Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 sierpnia 2016, 17:15

Angry Birds Evolution - Wściekłe Ptaki rzuciły rękawice przebojowemu Monster Strike

Studio Rovio rozpoczeło testowanie wczesnej wersji Angry Birds Evolution, czyli mobilnej zręcznościówki z mechanizmami rozgrywki wzorowanymi na szalenie popularnym w Azji Monster Strike.

Marka Angry Birds już dawno przestała oferować wyłącznie gry o mechanice podobnej do pierwszej części. Zamiast tego studio Rovio od kilku lat regularnie wypuszcza produkcje ze Wściekłymi Ptakami, które należą do wielu różnych gatunków. Najnowszym tego przykładem stało się Angry Birds Evolution, które stanowi wariację na temat szalenie popularnej w Azji zręcznościówki Monster Strike.

Obecnie Angry Birds Evolution dostępne jest tylko dla graczy z Hongkongu w formie testowej w ramach tzw. soft-launcha na tamtejszym App Store. Znając Rovio wersja na Androida jest praktycznie pewna, ale jednocześnie zapewne sporo poczekamy na premierę finalnego wydania, gdyż studio ma w zwyczaju testować swoje produkcje prze długi czas.

Gra nie posiada żadnej składnej warstwy fabularnej. Akcja toczy się po prostu na wyspie należącej do ptaków, na którą przybywają prosiaki i naszym zadaniem jest je przepędzić. Jak już wspomnieliśmy, Angry Birds Evolution mechanizmami rozgrywki przypomina Monster Strike. Zabawa sprowadza się do pojedynków pomiędzy dwoma drużynami postaci. Ataki przeprowadzamy dotykając postaci i ruszając palcem w tył, tak jak gdybyśmy naciągali procę. Następnie po wypuszczaniu postać leci naprzód po podłodze, trafiając we wrogów i odbijając się rykoszetami od wszystkiego co napotka na swej drodze.

Mapy są małe i pełne przeszkód oraz interaktywnych obiektów (np. wybuchających skrzyń), co dodaje rozgrywce różnorodności, sprawiając, że trafienie we wroga staje się trudniejsze, ale jednocześnie pozwalając wyeliminować kilka świń jednocześnie. Zabawę urozmaicają zdolności specjalne unikalne dla każdego indywidualnego ptaka, które możemy aktywować co trzy ataki. Zapewnia to motywację do zgromadzenia wszystkich bohaterów, których w Angry Birds Evolution jest ponad trzystu.

Gra oferuje całkiem sporych rozmiarów kampanię, w której musimy zmierzyć się z dziewięćdziesięcioma typami prosiaków, poczynając od turystów aż po piratów. Autorzy umożliwili także rozgrywki multiplayer, mające postać pojedynków PvP między drużynami dwóch graczy.

Angry Birds – oficjalna strona marki