Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Angry Birds Evolution (iOS)
OkładkaAngry Birds Evolution (iOS)

Angry Birds Evolution

Kolejna odsłona słynnej serii logiczno-zręcznościowej fińskiego studia Rovio. Gra Angry Birds Evolution nie oferuje rozbudowanej warstwy fabularnej: akcja toczy się na wyspie należącej do ptaków, na którą przybywają prosiaki, zaś naszym zadaniem jest po prostu je przepędzić.

Zręcznościowe | elementy logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Angry Birds Evolution Premiera

19cze2017

AND iOS

Gry podobne do Angry Birds Evolution

Angry Birds 2

Monster Strike

Angry Birds Action!

Angry Birds Evolution to wydana na platformę AND i iOS mobilna gra zręcznościowo-logiczna. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a opracowało ją studio Rovio.

Mechanika

Gra nie oferuje rozbudowanej warstwy fabularnej. Akcja toczy się po prostu na wyspie należącej do ptaków, na którą przybywają prosiaki i naszym zadaniem jest je przepędzić. Historia jest więc tutaj jedynie pretekstem do zabawy.

Pod względem mechanizmów rozgrywki wydane na platformę AND i iOS Angry Birds Evolution to zręcznościówka wzbogacona elementami logicznymi. Zabawa sprowadza się do pojedynków pomiędzy dwoma wrogimi drużynami. Ataki przeprowadzamy dotykając postaci i ruszając palcem w tył, tak jakbyśmy naciągali procę. Po wypuszczaniu jednostka sunie po podłodze, trafiając we wrogów i odbijając się rykoszetami od wszystkiego, co napotka na swej drodze.

Brzmi to prosto, ale projekty lokacji skutecznie komplikują rozgrywkę. Mapy są bowiem małe i pełne przeszkód oraz interaktywnych obiektów (np. wybuchających skrzyń), co dodaje zabawie różnorodności, sprawiając, że trafienie we wroga staje się trudniejsze, ale jednocześnie stwarzając szansę na wyeliminowanie kilku świń jednocześnie. Dodatkowe urozmaicenie do rozgrywki wprowadzają zdolności specjalne, unikalne dla każdego ptaka, które możemy aktywować co trzy ataki. Zapewnia to motywację do zgromadzenia wszystkich bohaterów, których w Angry Birds Evolution jest ponad trzystu. Każdego z nich możemy rozwijać i ulepszać.

Tryby gry

Gra oferuje całkiem sporych rozmiarów kampanię, w której musimy zmierzyć się z dziewięćdziesięcioma typami prosiaków, poczynając od turystów aż po piratów. W trybie kampanii co chwila napotykamy nowe rodzaje przeciwników, a poziom skomplikowania plansz stale rośnie.

Autorzy umożliwili także rozgrywki multiplayer, mające postać pojedynków PvP między drużynami dwóch graczy.

Ostatnia modyfikacja 7 września 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / wspólny ekran  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Angry Birds Evolution: 12+

iOS
AND