Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Angry Birds Evolution (AND)

Angry Birds Evolution

Kolejna odsłona słynnej serii logiczno-zręcznościowej fińskiego studia Rovio. Gra Angry Birds Evolution nie oferuje rozbudowanej warstwy fabularnej: akcja toczy się na wyspie należącej do ptaków, na którą przybywają prosiaki, zaś naszym zadaniem jest po prostu je przepędzić.

Zręcznościowe | elementy logiczne

Okładka Angry Birds Evolution (AND)

data premiery gry:

19cze2017

iOS AND

Angry Birds Evolution to wydana na platformę AND i iOS mobilna gra zręcznościowo-logiczna. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a opracowało ją studio Rovio.

Mechanika

Gra nie oferuje rozbudowanej warstwy fabularnej. Akcja toczy się po prostu na wyspie należącej do ptaków, na którą przybywają prosiaki i naszym zadaniem jest je przepędzić. Historia jest więc tutaj jedynie pretekstem do zabawy.

Pod względem mechanizmów rozgrywki wydane na platformę AND i iOS Angry Birds Evolution to zręcznościówka wzbogacona elementami logicznymi. Zabawa sprowadza się do pojedynków pomiędzy dwoma wrogimi drużynami. Ataki przeprowadzamy dotykając postaci i ruszając palcem w tył, tak jakbyśmy naciągali procę. Po wypuszczaniu jednostka sunie po podłodze, trafiając we wrogów i odbijając się rykoszetami od wszystkiego, co napotka na swej drodze.

Brzmi to prosto, ale projekty lokacji skutecznie komplikują rozgrywkę. Mapy są bowiem małe i pełne przeszkód oraz interaktywnych obiektów (np. wybuchających skrzyń), co dodaje zabawie różnorodności, sprawiając, że trafienie we wroga staje się trudniejsze, ale jednocześnie stwarzając szansę na wyeliminowanie kilku świń jednocześnie. Dodatkowe urozmaicenie do rozgrywki wprowadzają zdolności specjalne, unikalne dla każdego ptaka, które możemy aktywować co trzy ataki. Zapewnia to motywację do zgromadzenia wszystkich bohaterów, których w Angry Birds Evolution jest ponad trzystu. Każdego z nich możemy rozwijać i ulepszać.

Tryby gry

Gra oferuje całkiem sporych rozmiarów kampanię, w której musimy zmierzyć się z dziewięćdziesięcioma typami prosiaków, poczynając od turystów aż po piratów. W trybie kampanii co chwila napotykamy nowe rodzaje przeciwników, a poziom skomplikowania plansz stale rośnie.

Autorzy umożliwili także rozgrywki multiplayer, mające postać pojedynków PvP między drużynami dwóch graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna   / wspólny ekran    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Angry Birds Evolution

Wymagania wiekowe Angry Birds Evolution

12+

Angry Birds Evolution - Wściekłe Ptaki rzuciły rękawice przebojowemu Monster Strike
Angry Birds Evolution - Wściekłe Ptaki rzuciły rękawice przebojowemu Monster Strike

wiadomość19 sierpnia 2016

Studio Rovio rozpoczeło testowanie wczesnej wersji Angry Birds Evolution, czyli mobilnej zręcznościówki z mechanizmami rozgrywki wzorowanymi na szalenie popularnym w Azji Monster Strike.

iOS
AND