Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PC
Okładka Windlands (PS4)

Windlands

Trójwymiarowa gra platformowa, stworzona przez niezależne studio Psytec Games z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości.

Zręcznościowe | FPP | platformówki 3D | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | eksploracyjne | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Windlands (PS4)

data premiery gry:

5kwi2016

PC

25paź2016

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Windlands na PC i PS4 to trójwymiarowa gra platformowa, stworzona z myślą o okularach wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Za powstanie produkcji odpowiada niezależne brytyjskie studio Psytec Games Ltd, które specjalizuje się w tytułach VR. Windlands to drugi projekt dewelopera, po wydanym także w 2016 roku klasycznym dungeon crawlerze Crystal Rift.

Mechanika

Windlands nie ma praktycznie żadnej warstwy fabularnej. Zadaniem graczy jest eksploracja kolejnych, coraz bardziej złożonych trójwymiarowych poziomów, przedstawiających starożytne ruiny i miasta. Korzystając z wielu możliwych ścieżek, musimy dotrzeć do wyjścia/portalu, który zabierze nas do kolejnej lokacji. Przy okazji możemy także odszukać przedmioty kolekcjonerskie ukryte w najrozmaitszych zakamarkach. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Po ziemi poruszamy się za pomocą gałek analogowych pada. Głównym narzędziem transportu naszej postaci jest jednak linka z haczykiem, którą wystrzeliwujemy w dowolnym kierunku, a następnie wykorzystujemy ją, by przeskakiwać pomiędzy unoszącymi się w powietrzu platformami. W trakcie zabawy nie napotykamy żadnych przeciwników czy pułapek, które mogłyby zabić naszą postać, celem twórców było bowiem zaoferowanie odbiorcom relaksującego modelu zabawy.

Tryby Gry

Autorzy Windlands zaoferowali opcje także dla bardziej wymagających graczy. Produkcja oferuje trzy tryby trudności, które zmieniają sposób, w jaki nasz hak przyczepia się do niektórych powierzchni. Chętni mogą sprawdzić swoje siły w wyzwaniach typu speed run oraz time trial, w których liczy się czas przejścia. Co ciekawe, nasze wyniki możemy porównać z osiągnięciami innych osób dzięki sieciowym rankingom.

Kwestie techniczne

Windlands oferuje minimalistyczną oprawę graficzną, która miejscami przypomina grę Journey z PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Głównym problemem grafiki są nie najlepszej jakości tekstury, miejscami psujące nieco ostateczny efekt, który chcieli osiągnąć twórcy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Windlands

Klasyfikacja PEGI Windlands

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
PC