Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka My Summer Car (PC)

My Summer Car PC

Opracowana przez niezależnego fińskiego dewelopera, ukrywającego się pod pseudonimem Royal John Love, gra symulacyjna, w której zajmujemy się remontowaniem starych i zniszczonych samochodów. W grze My Summer Car wcielamy się w miłośnika motoryzacji z lat 90.

Symulacje | FPP | samochodowe | sandbox | humorystyczne | maszyny i urządzenia | indie | crafting | lata 90.

PC Windows
Okładka My Summer Car (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24października2016

wczesny dostęp

data nieogłoszona

My Summer Car jest bardzo nietypową produkcją niezależną, która skupia się na budowie własnego samochodu, a także na elementach survivalowych. Gra została stworzona przez jedną osobę, ukrywającą się pod pseudonimem Amistech, a ukazała się na platformie PC. Tytuł jest przedstawicielem gatunku symulacji i kładzie nacisk na realizm oraz odwzorowanie prawdziwego świata, jednocześnie zachowując lekki, humorystyczny klimat.

Mechanika

Wcielamy się w miłośnika motoryzacji, który podczas pięknego fińskiego lata ostatniej dekady XX wieku modernizuje swój stary sportowy samochód. Świat gry jest otwarty i nie narzuca graczowi niczego, pozwalając mu decydować o tym, co i kiedy robi. Jednym wyznacznikiem postępu w grze jest to, w jaki sposób nasz samochód się zmienia. Prócz pracy jako mechanik, możemy także usiąść za kółkiem naszego samochodu i wybrać się na przejażdżkę po lesie. Warto jednak pamiętać o rozwadze, ponieważ brawurowa jazda może skończyć się śmiertelnym wypadkiem – gra jest dość trudna, a śmierć oznacza konieczność rozpoczęcia rozgrywki od początku.

Zaraz po rozpoczęciu gry trafiamy na fińskie odludzie – tylko my, nasz dom i samochód, który wymaga naszej uwagi. Mamy także do dyspozycji vana, umożliwiającego nam podróż po świecie gry, zanim nasze auto będzie gotowe do pracy. Pozwala on również na przewóz zakupów, w tym jedzenia i picia niezbędnych do przetrwania kolejnych dni. Lepsze części tuningowe można znaleźć w katalogu i zamówić pocztą, to jednak wiąże się z koniecznością zarobienia pieniędzy, wykonując proste prace dla okolicznych mieszkańców.

Niemal autystyczny poziom szczegółowości budowania samochodów w My Summer Car wymusza na graczach na przykład wykorzystanie odpowiedniego klucza, aby odkręcić śrubkę w silniku. Co więcej ta śruba musi posiadać też odpowiedni gwint. Oczywiście na jednostce napędowej sprawa się nie kończy i należy zadbać o wszystkie elementy auta, od kół i zawieszania począwszy, aż po wyposażenie wnętrza kabiny, w tym deskę rozdzielczą, radio i głośniki.

Gra stara się jak najwierniej odwzorowywać prawdziwy świat, nawet z tymi aspektami, które nie są godne naśladowania. Mamy tu np. możliwość pokazania NPC-om środkowego palca. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby po jednym piwie zasiąść za kółkiem i otworzyć kolejne.

Kwestie techniczne

Produkcja stworzona została za pomocą silnika graficznego Unity 5. My Summer Car wydane na PC oferuje prostą, jednak czytelną trójwymiarową oprawę z widokiem FPP. Dodatkowo znajdziemy tutaj realistyczny engine fizyczny, który ma wpływ na to, jak prowadzi się samochód.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 422 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe My Summer Car

16+

Wymagania sprzętowe My Summer Car

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Dual Core 3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Graliśmy w My Summer Car – samochodowy survival dla wytrwałych

Przed premierą 29 października 2016, 15:15

Zawieszenie – jest (mówi się „check”). Obiad – check! Piwko – check! Toaleta – check! Wyprawa do sklepu – check! Ostrożna jazda – che… Ostrzejszy zakręt i wysoki furgon przekręcił się na bok… Iść po traktor? Gdzie ja jestem w ogóle? Śmierć.