Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2016, 14:30

autor: Draug

Wieści ze świata (Hitman, Shenmue, XCOM 2, The Banner Saga 2, Gran Turismo Sport) 13/5/2016

Dziś piszemy o udostępnieniu wyzwań typu Nieuchwytny cel w grze Hitman, możliwych remasterach Shenmue i Shenmue 2, premierze DLC Alien Hunters do XCOM 2, dacie premiery konsolowych wersji The Banner Saga 2 oraz o bliskim ujawnieniu nowych materiałów z Gran Turismo Sport. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Hitman z pierwszymi wyzwaniami typu Nieuchwytny cel

Po kilku tygodniach opóźnienia Hitman doczeka się wreszcie dzisiaj pierwszych kontraktów typu Nieuchwytny cel (ang. Elusive Target). Przypomnijmy, że są to fabularyzowane poboczne wyzwania o sporej dozie realizmu, w których gracz musi własnoręcznie zidentyfikować cel do likwidacji na podstawie otrzymanych wskazówek i może podejść do wykonania zadania tylko raz (w dodatku kontrakt jest dostępny przez ograniczony czas). Zachętą do podejmowania tych wyzwań są specjalne nagrody – za pięć i dziesięć sukcesów otrzymacie garnitury Agenta 47 z gier (odpowiednio) Hitman: Absolution i Hitman: Blood Money.

Wieści ze świata (Hitman, Shenmue, XCOM 2, The Banner Saga 2, Gran Turismo Sport) 13/5/2016 - ilustracja #1

SEGA myśli nad remasterami Shenmue i Shenmue II

Powstające obecnie Shenmue III skłania wielu graczy do przypominania sobie poprzednich odsłon serii – tyle tylko że wyszły one dawno temu i są trudno dostępne („jedynka” ukazała się w 1999 roku na konsolę Dreamcast, a „dwójka” w 2001 roku na Dreamcasta i w 2002 na Xboksa). Dlatego firma SEGA deklaruje, że bardzo chciałaby zrobić odświeżone wersje Shenmue i Shenmue II. Jednak są o one o tyle problematyczne, iż tytuły te zawierają mnóstwo licencjonowanych elementów, które sprawiłyby twórcom ewentualnych remasterów (remake’ów?) dużo kłopotu. Możemy więc przyjąć, że przygotowanie nowych wersji tych klasycznych gier action-adventure jest prawdopodobne, ale jeszcze nie przesądzone.

XCOM 2 – premiera DLC Alien Hunters (Łowcy Obcych)

Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni, studio Firaxis Games wypuściło drugie DLC do strategii XCOM 2, zatytułowane Alien Hunters (pol. Łowcy Obcych). Dodatek oferuje nową misję, w której gracze mają szansę wypróbować niedostępne wcześniej rodzaje broni i pancerzy oraz zmierzyć się z nieznanymi dotąd przeciwnikami. Jest on dostępny na Steamie w cenie 9,99 euro (ok. 44 zł). Jednocześnie deweloper udostępnił kolejną dużą łatkę, która eliminuje szereg błędów i poprawia wyważenie rozgrywki. Pełną listę wprowadzonych w niej zmian znajdziecie tutaj.

The Banner Saga 2 wyjdzie na PS4 i XOne 26 lipca

Studio Stoic i firma Versus Evil podzieliły się datą premiery konsolowych wersji gry The Banner Saga 2, dostępnej na PC od 19 kwietnia. Druga odsłona serii taktycznych produkcji RPG w realiach mitologii nordyckiej zadebiutuje na PlayStation 4 i Xboksie One 26 lipca (w dystrybucji cyfrowej). Jednocześnie deweloper zapewnił, że trzecią część cyklu będzie starał się wypuścić na wszystkich docelowych platformach sprzętowych w tym samym czasie.

Gran Turismo Sport – nowe materiały 19 maja

Studio Polyphony Digital zapowiedziało, że 19 maja odbędzie się impreza, podczas której ujawnione zostaną szczegółowe informacje o grze Gran Turismo Sport, zobaczymy też wtedy nowe materiały wideo. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo – obejrzycie je chociażby za pośrednictwem kanału serii Gran Turismo w serwisie YouTube. Tymczasem możecie sobie przypomnieć pierwszy zwiastun tego tytułu, zaprezentowany w październiku ubiegłego roku:

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: