Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOS
Okładka Chronicle: Runescape Legends (AND)
OkładkaChronicle: Runescape Legends (AND)

Chronicle: Runescape Legends

Utrzymana w klimatach fantasy gra karciana, osadzona w uniwersum popularnej przeglądarkowej gry MMORPG Runescape studia Jagex Ltd.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chronicle: Runescape Legends Premiera

26maj2016

PC

data nieogłoszona

iOS AND

producent: Jagex Ltd. wydawca: Jagex Ltd. Strona oficjalna

Gry podobne do Chronicle: Runescape Legends

Hearthstone

Scrolls

Earthcore: Shattered Elements

Chronicle: Runescape Legends to utrzymana w klimatach fantasy gra karciana, osadzona w uniwersum popularnej, przeglądarkowej gry MMORPG Runescape. Za powstanie tytułu odpowiadają twórcy pierwowzoru ze studia Jagex Ltd. Gra dostępna jest na platformie PC, AND i iOS w modelu biznesowym free-to-play i pozwala na zabawę na tym samym koncie, za pomocą którego logujemy się do Runescape’a.

Mechanika

W grze Chronicle: Runescape Legends wcielamy się w jednego z bohaterów ze świata Runescape i toczymy kolejne pojedynki, a całość nastawiona jest głównie na rywalizację multiplayer. Mechanika rozgrywki dość wyraźnie wyróżnia jednak tę produkcję na tle innych przedstawicieli gatunku, na czele z popularnym Hearthstone: Heroes of Warcraft firmy Blizzard, stanowiąc swego rodzaju odwrócenie klasycznych zasad gier karcianych. W produkcji studia Jagex Ltd. nie koncentrujemy się bowiem na klasycznych potyczkach PvP, a raczej „konkurujemy” z innym graczem, starając się jak najlepiej przygotować do finałowego pojedynku.

Każdy mecz w Runescape Legends składa się z pięciu rund, podczas których obaj zawodnicy przemieszczają się po trójwymiarowych mapach, odkrywając kolejne karty i stawiając czoła związanym z nimi wyzwaniom. Karty dzielą się na dwie grupy: walki (w których ścieramy się z rozmaitymi potworami i zdobywamy cenne przedmioty) oraz przygody (zapewniające przydatne bonusy, takie jak leczenie, mocniejszą broń czy zagrywki skierowane przeciw rywalowi). Cała oryginalność rozgrywki polega zaś na tym, że każdy z graczy wykłada swoje karty nie dla przeciwnika, lecz dla siebie. Dzięki temu zdobywa punkty ataku, punkty życia lub złoto, przydatne w finałowym pojedynku z wrogiem. Dochodzi do niego po zakończeniu piątej rundy – o ile oczywiście żaden z graczy nie utraci wcześniej wszystkich punktów życia.

Tryby gry

Podstawową formą rozgrywki w Chronicle: Runescape Legends jest tryb online, w którym rywalizujemy z innymi graczami. Dodatkową opcję zabawy stanowi tzw. Dungeoneering, w którym gracze trafiają na specjalne areny PvP, aby stawiać czoła coraz trudniejszym wyzwaniom, walcząc za pomocą przygotowanych wcześniej zestawów kart. Dla amatorów samotnej rozgrywki deweloperzy przygotowali też kampanię single player.

Kwestie techniczne

W przeciwieństwie do większości klasycznych przedstawicieli gatunku gier karcianych, w wydanym na platformie PC, AND i iOS Chronicle: Runescape Legends położono spory nacisk na rozmach i widowiskowość. Kolejne pojedynki toczą się na niewielkich, animowanych mapach, mających postać trójwymiarowych makiet, materializujących się na kartach otwartej księgi. Po odkryciu każdej z kart oglądamy animacje bohaterów walczących z napotkanymi przeciwnikami, a całość rozgrywki obserwuje z drugiej strony planszy awatar naszego rywala.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Chronicle: Runescape Legends: 12+

Chronicle: Runescape Legends Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz/AMD Athlon 64X2 4200+ 2.2 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce G 100 lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Zalecane:
 • Intel Core i3 3.0 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 560 Ti/Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8/10
PC
iOS
AND