Chronicle: Runescape Legends – zapowiedziano karciankę w świecie RuneScape

Studio Jagex, znane przede wszystkim jako producent popularnego MMORPG o tytule RuneScape, zapowiedziało swoją pierwszą grę mobilną. Jest nią karcianka Chronicle: Runescape Legends, która trafi w bliżej nieokreślonym terminie na smartfony i tablety z Androidem oraz iOS.

Piotr Doroń

Sukcesy Magic The Gathering oraz Hearthstone: Heroes of Warcraft – karcianki od firmy Blizzard, przeniesionej w kwietniu tego roku na iPada – zachęciły innych twórców do wejścia na rynek mobilny z grami podobnego typu. Niedawno pisaliśmy o premierze przenośnej odsłony Pokemon Trading Card Game Online, a dziś studio Jagex, znane z pecetowego MMO RuneScape, zapowiedziało oficjalnie Chronicle: Runescape Legends. Produkcja trafi na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS.

Na tę chwilę nie wiemy zbyt wiele na temat gry. Pewnym jest że będzie ona reprezentowała gatunek gier karcianych i pozwoli na toczenie rozgrywki zarówno w trybie singleplayer, jak i w sieciowym multiplayerze. W pierwszym przypadku to sami gracze zadecydują o kierunku, w jakim rozwinie się przedstawiona historia (m.in. poprzez dobór questów). Najwięcej radości da nam jednak rywalizacja z innymi użytkownikami – pod tym względem Chronicle: Runescape Legends nie będzie odbiegać od innych gier tego typu.

Prace nad Chronicle: Runescape Legends ruszyły dopiero w tym roku i raczej ciężko oczekiwać, aby tytuł pojawił się na rynku wcześniej niż w 2015 roku. Z tego samego powodu twórcy nie ujawnili dotąd zbyt wielu materiałów multimedialnych – poza kilkoma niewiele mówiącymi zrzutami ekranu, dysponujemy jedynie krótkim materiałem wideo prezentującym kilka minut zabawy z demonstracją w wersji pre-alfa. Został on zarejestrowany podczas imprezy Runefest 2014.

Akcja Chronicle: Runescape Legends zostanie osadzona w świecie znanym z RuneScape. Jest to dosyć standardowe, trójwymiarowe MMORPG utrzymane w konwencji fantasy. Gra działa w modelu free-to-play i funkcjonuje na rynku od 2001 roku (początkowo pod postacią bety). Twórcy ze studia Jagex dwukrotnie unowocześniali swoje dzieło – ostatni raz w 2013 roku, kiedy to wydano aktualizację RuneScape 3, a w sierpniu 2014 roku wydali do niej pierwszy dodatek w historii (Lost City of the Elves). Warto zauważyć, że gra cieszy się sporą popularnością. W 2012 roku udało się jej przekroczyć próg 200 milionów zarejestrowanych kont, co swego czasu zostało uznane oficjalnie za Rekord Guinessa.

Chronicle: Runescape Legends

Chronicle: Runescape Legends

PC Mobile
po premierze

Data wydania: 26 maja 2016

Informacje o Grze
7.8

Gracze

8.8

Steam

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

0

Piotr Doroń

Autor: Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

Kalendarz Wiadomości

październik
Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Gry Strategiczne

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl