Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2014, 19:32

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 października 2014 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier był trochę bardziej spokojny niż się do tego przyzwyczailiśmy. Mimo to nie brakowało jednak wartych uwagi zapowiedzi wydawniczych oraz informacji o planach wzmocnienia niektórych tanich serii.

Raven’s Cry ukaże się dopiero w listopadzie - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 października 2014 r.) - wiadomość - 2014-10-13
Raven’s Cry ukaże się dopiero w listopadzie

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Styx: Master of Shadows

Firma CDP.pl poinformowała o zamiarze wydania w naszym kraju pecetowej edycji Styx: Master of Shadows, czyli skradanki fantasy autorstwa studia Cyanide. W Polsce tytuł ukaże się w ramach serii Gamebook, w cenie 39,99 zł. Produkcja otrzyma lokalizację kinową i trafi do sprzedaży 21 listopada 2014 roku.

Warto wspomnieć, że gra zmierza również na Xboksa One i PlayStation 4, ale na razie nie wiemy, czy CDP.pl ma w planach wydanie również tych edycji.

Tanie serie

Premium Games

Firma Cenega poinformowała, że wydawana przez nią tania seria Premium Games zostanie 17 października wzmocniona o trzy nowe gry w postaci pecetowych wersji:

  1. Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition
  2. Sleeping Dogs: Definitive Edition
  3. Thief

Wszystkie trzy dostępne będą w polskich wersjach językowych.

Pozostałe wieści

Lords of the Fallen ukaże się w Polsce 28 października

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 października 2014 r.) - ilustracja #3

Firma CI Games poinformowała, że polska premiera gry Lords of the Fallen została przyśpieszona. To obiecujące RPG akcji ukaże się w naszym kraju 28 października, czyli w dzień debiutu na rynku amerykańskim. Początkowo planowano, że produkcja trafi na półki rodzimych sklepów 31 października.

Gra zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Wydanie komputerowe sprzedawane będzie w sugerowanej cenie detalicznej 119 złotych, a edycje konsolowe za 219 zł.

Kolejne opóźnienie Raven's Cry - gra ukaże się pod koniec listopada

Powstająca w polskim studiu Reality Pump piracka gra akcji Raven's Cry zaliczyła kolejne z rzędu opóźnienie. Na kilka dni przed zapowiedzianą październikową premierą autorzy poinformowali, że termin debiutu rynkowego został przełożony na końcówkę listopada. Na pocieszenie pozostaje wiadomość, że produkcja trafi od razu nie tylko na system Windows, ale również otrzyma wersje na Linuxa i SteamOS.

Warto przypomnieć, że w planach są także wydania na Xboksa 360 i PlayStation 3, ale te ukażą się dopiero w przyszłym roku.

Dreamfall: Chapters bez polskiego wydawcy i lokalizacji

Złe wieści otrzymali także gracze wyczekujący premiery przygodówki Dreamfall: Chapters. Firmy CDP.pl i IMGN.pro wycofały się z planów wydania w Polsce najnowszej gry studia Red Thread Games. Decyzję tę podjęto z powodu przestawienia projektu na model epizodyczny.

Początkowo produkcja miała otrzymać pełną polską wersję językową, a teraz nie wiadomo, czy w ogóle ukaże się kiedykolwiek w naszym kraju. Niedoszli dystrybutorzy mogą zmienić zdanie, gdy na rynek trafią już wszystkie odcinki, ale nie ma żadnej gwarancji, że tak właśnie się stanie.

Wiadomość ta jest tym bardziej smutna, że poprzednie osłony cyklu mogły się pochwalić udanymi dubbingami, z udziałem aktorów takich jak Edyta Olszówka czy Jarosław Boberek.

Sprzedaż The Vanishing of Ethan Carter przekroczyła 50 tys. egzemplarzy

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 października 2014 r.) - ilustracja #6

Rodzime studio The Astronauts pochwaliło się, że w ciągu dwóch pierwszych tygodni od premiery udało mu się sprzedać ponad 50 tysięcy egzemplarzy gry The Vanishing of Ethan Carter, co należy uznać za całkiem udany debiut.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (6-10 października 2014)
  2. Niezły debiut gry Śródziemie: Cień Mordoru w polskich sklepach. Top Empik - Tydzień 40
  3. NBA 2K15 wbiegło na polskie parkiety