Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2014, 10:10

autor: Góral

Lords of the Fallen ukaże się w Polsce 28 października

Firma CI Games postanowiła przyspieszyć polską premierę gry Lords of the Fallen. Produkcja pierwotnie miała ukazać się w naszym kraju 31 października, ale zadebiutuje trzy dni wcześniej na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC.

Lords of the Fallen ukaże się w Polsce 28 października - ilustracja #1

W przesłanej wiadomości prasowej firma CI Games poinformowała, że polska premiera gry Lords of the Fallen została przyśpieszona. Tytuł w naszym kraju miał się ukazać 31 października, ale jego debiut odbędzie się w tym samym dniu, co w Stanach Zjednoczonych, czyli 28 października. Produkcja dostępna będzie na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych, w sugerowanych cenach ustalonych na 219 zł (dwie pierwsze wersje) oraz 119 zł (PC-ty). Zmianę daty premiery skomentował Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games SA, mówiąc:

„Zdecydowaliśmy się przyśpieszyć polską premierę gry o kilka dni, tak aby odbyła się równolegle z amerykańską. Chcemy przez to pokazać, jak ważni są dla nas polscy gracze i umożliwić im jako pierwszym rozpocząć przygodę z Lords of the Fallen (…) Lords of the Fallen to największa premiera polskiej gry w 2014 roku. Patrząc na rosnące zainteresowanie nie tylko dystrybutorów, ale przede wszystkim graczy, wierzymy, że nasz najnowszy tytuł odniesie duży sukces i stanie się kamieniem milowym w rozwoju CI Games.”

Lords of the Fallen to nowa gra firmy CI Games, powstająca przy współpracy niemieckiego studia Deck 13. W produkcji wcielimy się w Harkyna – wojownika, który przeciwstawia się upadłemu bogowi, pragnącemu zniszczyć ludzkość. Tytuł często porównywany jest do serii Souls, ale w odróżnieniu od niej ma być bardziej przystępny i o zupełnie innym stylu graficznym. Według ostatnich informacji, budżet Lords of the Fallen wyniósł ponad 40 mln zł i wydawca musi sprzedać 500 tys. egzemplarzy, by wyjść na zero.