Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2014, 10:06

Call of Duty: Advanced Warfare - będzie możliwość darmowej aktualizacji na nową generację

Na cztery tygodnie przed premierą Call of Duty: Advanced Warfare wydawca gry, firma Activision, zapowiedziała, że posiadacze tej produkcji na Xboksa 360 lub PlayStation 3 do końca marca przyszłego roku będą mogli bezpłatnie przenieść się na konsole nowej generacji.

Wygląda na to, że po umożliwieniu graczom darmowej aktualizacji ze starej na nową generację konsol w przypadku Destiny, firma Activision ma zamiar wprowadzić podobną opcję do kolejnych wydawanych przez siebie tytułów. Następną produkcją, w której otrzymamy możliwość bezpłatnego przeniesienia się na Xboksa One lub PlayStation 4, będzie planowane na początek listopada Call of Duty: Advanced Warfare.

Do premiery Call of Duty: Advanced Warfare pozostał niecały miesiąc. - Call of Duty: Advanced Warfare - będzie możliwość darmowej aktualizacji na nową generację - wiadomość - 2014-10-08
Do premiery Call of Duty: Advanced Warfare pozostał niecały miesiąc.
Call of Duty: Advanced Warfare to:
  1. jedenasta odsłona serii i druga część, tworzona z myślą o nowej generacji konsol
  2. debiutancka produkcja studia Sledgehammer Games
  3. futurystyczny FPS, w którym gracze wykorzystają potencjał nowoczesnych egzoszkieletów
  4. gra tworzona na zbudowanym praktycznie od podstaw silniku

Informacja ta pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej gry. Oczywiście aktualizacja będzie mieć pewne ograniczenia: ma ona dotyczyć wyłącznie cyfrowych wersji nadchodzącego Call of Duty, a dokonanie jej stanie się niemożliwe po 31 marca przyszłego roku. Do tego czasu jednak gracze otrzymają szansę na przeniesienie się na platformę nowej generacji, oczywiście w obrębie tej samej rodziny konsol: na przykład posiadacze PlayStation 3 zagrają w Advanced Warfare za darmo jedynie na PlayStation 4. Oferta dotyczy także przepustki sezonowej (Season Pass) oraz każdego DLC – w ich przypadku nie ma ograniczeń odnośnie daty. Aktualizacja nie uniemożliwi gry na poprzedniej platformie.

Udostępnienie tej opcji w Destiny poskutkowało lawiną pochwał dla Activision i wygląda na to, że amerykańska firma jest w stanie poświęcić część zysków ze sprzedaży w zamian za podtrzymanie dobrego wizerunku wśród graczy. I o ile w przypadku dzieła Bungie, dysponującego ogromnym budżetem i promowanym na każdym kroku, można było uznać bezpłatną aktualizację za sprytny chwyt marketingowy, tak teraz możemy powoli mieć nadzieję na to, że stanie się ona regułą w przypadku tytułów wydawanych przez amerykańskiego giganta branży.

Czy darmowe aktualizacje na konsole nowej generacji staną się regułą w grach wydawanych przez Activision? - Call of Duty: Advanced Warfare - będzie możliwość darmowej aktualizacji na nową generację - wiadomość - 2014-10-08
Czy darmowe aktualizacje na konsole nowej generacji staną się regułą w grach wydawanych przez Activision?

Call of Duty: Advanced Warfare trafi na PC, PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 i Xboksie 360 4 listopada. Będzie to kolejna odsłona niezwykle popularnego cyklu FPS-ów, zapoczątkowanego w 2003 roku. Za grę odpowiada debiutujące studio Sledgehammer Games, założone przez byłych członków Visceral Games – zespołu mającego na swym koncie takie tytuły jak seria Dead Space czy Dante's Inferno.

  1. Oficjalna strona internetowa Call of Duty: Advanced Warfare
  2. Graliśmy w Call of Duty: Advanced Warfare – jakie zmiany przyniesie przyszłość?