Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2014, 10:00

Kolejne opóźnienie Raven's Cry - gra ukaże się pod koniec listopada

Firma Top Interactive poinformowała, że Raven's Cry, gra polskiego studia Reality Pump, ukaże się dopiero 27 listopada. Według wcześniejszych zapowiedzi tytuł miał trafić na sklepowe półki już 14 października.

Mamy złą wiadomość dla tych, którzy liczyli na październik spędzony z Raven's Cry – grą RPG autorstwa polskiego studia Reality Pump. Wydawca, firma TopWare Interactive, na kilka dni przed planowaną premierą poinformował, że utrzymana w pirackich klimatach produkcja nie ukaże się w tym miesiącu, a dopiero pod koniec listopada. Jednak są także dobre wieści: dzięki opóźnieniu tytuł trafi także na Linuksa oraz SteamOS.

Raven's Cry miało trafić do graczy już we wtorek 14 października. - Kolejne opóźnienie Raven's Cry - gra ukaże się pod koniec listopada - wiadomość - 2014-10-11
Raven's Cry miało trafić do graczy już we wtorek 14 października.
Kolejne opóźnienie Raven's Cry - gra ukaże się pod koniec listopada - ilustracja #2

Raven's Cry to gra RPG, utrzymana w pirackim klimatach, tworzona przez polskie studio Reality Pump. Wcielimy się w niej w szmuglera Christophera Ravena. Produkcja zaoferuje rozległy, otwarty świat, ładną grafikę, stworzoną przy użyciu silnika Grace, oraz możliwość wzięcia udziału w efektownych bitwach morskich.

To trzeci raz, kiedy premiera Raven's Cry zostaje przesunięta – początkowo gra miała pojawić się na sklepowych półkach jeszcze pod koniec ubiegłego roku, następnie przeniesiono datę jej debiutu na maj, potem z kolei na październik. Można jednak mieć nadzieję, że zapowiedziany teraz 27 listopada to już ostateczny termin – sam wydawca we wpisie na swojej stronie internetowej zapewnia: „Wszystko, co miało zostać nagrane, zostało nagrane, cała zawartość jest gotowa”. Skąd więc opóźnienie? Tutaj TopWare Interactive nie ujawnia szczegółów, pisząc tylko, że przesunięcie premiery pozwoli na spokojne dopracowanie wszystkich elementów. Jeśli Raven's Cry rzeczywiście pojawi się w listopadzie, Reality Pump będzie musiało walczyć o medialną uwagę z tak głośnymi tytułami jak Dragon Age: Inkwizycja czy Far Cry 4.

Polska produkcja zadebiutuje na PC, Macu, Linuksie oraz SteamOS pod koniec przyszłego miesiąca, wyłącznie w wersji cyfrowej. Miłośnicy wydań pudełkowych będą musieli poczekać jeszcze dłużej, bo aż do przyszłego roku. Wtedy też Raven's Cry trafi do posiadaczy PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PlayStation 4. Będzie to pierwszy tytuł studia Reality Pump, który ukaże się na konsoli nowej generacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Raven's Cry
  2. Oficjalna strona internetowa studia Reality Pump
  3. Widzieliśmy Raven's Cry – polskie RPG akcji dla fanów Risen 2 i Assassin's Creed IV

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej