Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2014, 10:32

autor: Góral

Dragon Age: Inkwizycja - 1080p na PS4 i 900p na XONE

Twórcy gry cRPG Dragon Age: Inkwizycja ujawnili, że produkcja działać będzie na konsoli PlayStation 4 w rozdzielczości 1080p i 900p na Xboksie One. Zaznaczono przy tym, że wykorzystano pełnię obecnych możliwości obu urządzeń.

Na oficjalnym profilu gry Dragon Age: Inkwizycja (Dragon Age: Inquisition) w serwisie społecznościowym Twitter ujawniono, że nowe cRPG studia BioWare dołączyło do grona gier działających w wyższej rozdzielczości na konsoli PlayStation 4. Produkcja na urządzeniu firmy Sony prezentowana będzie w 1080p, a na Xboksie One w 900p. Dodatkowo stwierdzono, że: „Wykorzystaliśmy aktualny maksymalny potencjał każdej konsoli”. Sytuacja nie jest w żaden sposób zaskakująca, gdyż już nie raz donosiliśmy o tego typu różnicach, chociażby w przypadku innej gry RPG - Lords of the Fallen. Z kolei jeżeli chodzi o wyczekiwanego Wiedźmina 3 sprawa nie jest jeszcze do końca znana. Ostatnie doniesienia głoszą, że ani PlayStation 4, ani Xbox One nie uciągną polskiej produkcji w 1080p, ale twórcy cały czas pracują nad optymalizacją, więc nie mamy pewności, co tak naprawdę zaoferuje finalna wersja.

Dragon Age: Inkwizycja - 1080p na PlayStation 4 i 900p na Xboksie One - ilustracja #1
Dragon Age: Inkwizycja w skrócie:
  • Gatunek: cRPG
  • Deweloper: BioWare
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne, PS3, X360, PC
  • Polska data premiery: 20 listopada 2014 roku

Przypominam również, że wczoraj firma Electronic Arts opublikowała wymagania sprzętowe gry Dragon Age: Inkwizycja, z którymi zapoznacie się w tym miejscu. Pisząc w skrócie, deweloper umożliwi odpalenie produkcji nawet na średniej klasy komputerach, ale do wykorzystania wszystkich graficznych bajerów potrzebny będzie całkiem porządny sprzęt.

Trzecia odsłona serii Dragon Age ukaże się w Polsce na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach osobistych 20 listopada bieżącego roku. Według ostatnich informacji tytuł zaoferuje 150 – 200 godzin rozgrywki, jeżeli będziemy go chcieli w pełni poznać.