Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2014, 13:18

autor: luckie

Wieści ze świata (Halo: Nightfall, Battlefiled 4, Unity) 23/10/14

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery serialu Halo: Nightfall, orzeczeniu sądu w sprawie przeciw wydawcy gry Battlefiled 4 oraz zmianie na stanowisku prezesa producenta silnika Unity. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w piątek, 24.10):

 1. Rage – obniżka 75% – 4,99 euro (ok. 21 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do godziny 19:00 w piątek, 24.10):

 1. Lichdom: Battlemage – obniżka 33% – 26,79 euro (ok. 113 zł), WWW
 2. Gods Will Be Watching – obniżka 50% – 4,99 euro (ok. 21 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 27.10) – obniżka cen 62 tytułów, WWW

Halo: Nightfall

Światowa premiera pierwszego odcinka serialu Halo: Nightfall odbędzie się 10 listopada podczas imprezy dla fanów HaloFest 2014. Relację na żywo z wydarzenia będzie się dało obejrzeć w usłudze Xbox Live, na stronie Xbox.com oraz w telewizji internetowej Twitch (początek o godzinie 5:00). Jednym ze sposobów na śledzenie dalszych losów agenta Jamesona Locke’a jest zakup debiutującego 11 listopada zestawu Halo: The Master Chief Collection – oprócz czterech gier ma on zawierać przepustkę umożliwiajacą oglądanie serialu wyreżyserowanego przez Ridleya Scotta. Poniżej znajdziecie nowy zwiastun Halo: Nightfall.

Mortal Kombat

Wytwórnia Warner Bros. ogłosiła, że trwają prace nad nienazwanym serialem z aktorami osadzonym w uniwersum Mortal Kombat. Zadanie to powierzono nowoutworzonemu zespołowi Blue Ribbon Content, specjalizującemu się w krótkometrażowych produkcjach. Serial ma być powiązany z zaplanowaną na kwiecień 2015 roku grą Mortal Kombat X, ale póki co nie znamy jego dokładnej daty premiery. Nie ustalono również jeszcze, jaki tytuł będzie nosił. Wiadomo natomiast, że przedstawi on zarówno nowe, jak i dobrze znane postaci.

Battlefiled 4

Pamiętacie pozew zbiorowy wystosowany przez inwestorów przeciwko firmie Electronic Arts z powodu słabej jakości gry Battlefield 4? Chodziło o zbyt optymistyczne wypowiedzi wydawcy na temat zeszłorocznej odsłony słynnej serii pierwszoosobowych strzelain, co miało doprowadzić do sztucznego zawyżenia cen akcji, które niestety mocno spadły po premierze produkcji. Okazuje się, że ostatecznie sąd rejonowy USA odrzucił zarzuty, stwierdzając: „Sąd zgadza się z oskarżonym, że wszystkie rzekome fałszywe oświadczenia są niczym więcej niż niepodlegającymi zaskarżeniu opiniami, wyrazami korporacyjnego optymizmu oraz reklamą, (…) na których nie opierałby się żaden rozsądny inwestor.” Innymi słowy, przechwałki EA o znakomitej jakości Battlefielda 4 nie były wiążącymi oświadczeniami, których złamanie mogłoby podlegać karze. Nie wiadomo czy oskarżyciel ma zamiar odwoływać się od tej decyzji.

Kinect

Adapter umożliwia podłączenie Kinecta 2.0 do komputera z wejściem USB 3.0 - Wieści ze świata (Halo: Nightfall, Battlefiled 4, Unity) 22/10/14 - wiadomość - 2014-10-23
Adapter umożliwia podłączenie Kinecta 2.0 do komputera z wejściem USB 3.0

Firma Microsoft ogłosiła wydanie adaptera, za pomocą którego nabywcy kontrolera ruchowego Kinect 2.0 (dołączanego do Xboksa One) mogą podłączyć urządzenie do komputera osobistego z systemem Windows 8/8.1. W ten sposób producent umożliwia korzystanie z posiadanego xboksowego sensora na PC, bez konieczności zakupu wersji Kinect for Windows v2. Przejściówka jest dostępna również w Polsce, w cenie 199 zł. Przypominamy, że obecnie „pecetowy” Kinect 2.0 jest dedykowany deweloperom, a więc nie służy do zabawy, lecz do tworzenia gier.

Path of Exile

Po lekkiej obsuwie, gra Path of Exile doczekała się patcha 1.2.4. Aktualizacja dodaje m.in. nowe umiejętności postaci, przedmioty oraz skórki do kupienia w ramach mikrotransakcji. Przy tej okazji twórcy ujawnili rozkład nowego sezonu rywalizacyjnych eventów (Race Season Nine) – pierwsze wydarzenie zaplanowano na jutrzejszy wieczór. Szczegółową listę zmian znajdziecie pod tym adresem.

Titanfall

Sieciowa strzelanina Titanfall otrzymała nową aktualizację (nr 8). Najważniejszą innowacją jest dodanie trybu kooperacji, w którym 4 graczy odpiera kolejne fale wrogów. Ponadto patch wprowadza usprawnienia graficzne oraz pewne modyfikacje istniejących wariantów rozgrywki (np. w przypadku remisu w trybie Capture the Flag rozpocznie się sekwencja Sudden Death). Wszystkie zmiany zostały szczegółowo opisane w tym miejscu.

Unity

David Helgason, założyciel firmy Unity Technologies (twórców silnika Unity), ustąpił ze stanowiska prezesa na rzecz Johna Riccitiello – byłego dyrektora generalnego korporacji Electronic Arts. Helgason pozostanie w firmie, ale skupi się na strategiach rozwoju oraz kontaktach z deweloperami gier. Niedawno doszły nas plotki, jakoby planowano sprzedaż Unity Technologies – wśród potencjalnych nabywców znalazło się nawet Google – ale wkrótce po tym przedstawiciel firmy zaprzeczył pogłoskom.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Frontline: The Longest Day
 2. Frontline: Road to Moscow
 3. Alarm für Cobra 11 - Vol. III
 4. Alarm for Cobra 11: Hot Pursuit
 5. Bladestorm: The Hundred Years' War & Nightmare
 6. Fist of Jesus
 7. The Legend of Korra
 8. Company of Heroes 2: Ofensywa w Ardenach
 9. Jagged Alliance: Flashback
 10. Return of the Obra Dinn
 11. Disney Fantasia: Music Evolved
 12. Legend of Grimrock II
 13. Edge of Eternity
 14. Silence: The Whispered World 2
 15. Black Desert
 16. American Truck Simulator
 17. Mario Kart 8

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Lords of the Fallen dziennik dewelopera - design i implementacja
 2. PayDay 2 John Wick DLC trailer
 3. Rainbow Skies trailer