Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4PS3XONE
Okładka Bladestorm: Nightmare (PC)

Bladestorm: Nightmare

Rozszerzony remake konsolowej strategii Bladestorm: The Hundred Years’ War, która ukazała się w 2007 roku na konsolach siódmej generacji. Gra studia Omega Force przenosi nas ponownie w realia wojny stuletniej, jaka toczyła się w średniowiecznej Europie pomiędzy Anglią i Francją.

Strategiczne | fantasy | hack'and'slash | RTS | średniowiecze

Okładka Bladestorm: Nightmare (PC)

data premiery gry:

29sty2015

PS3 PS4 XONE

26maj2015

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bladestorm: Nightmare to rozszerzony, wydany m.in. na platformę PC, PS4 itd. remake wydanej w 2000 roku gry Bladestorm: The Hundred Years' War, będącej epicką strategią z elementami slashera. Za jego powstanie odpowiadają twórcy oryginału ze studia Omega Force, znanego graczom głównie za sprawą bestsellerowych serii Dynasty Warriors, Samurai Warriors oraz Warriors Orochi.

Akcja gry przenosi nas ponownie w historyczne realia wojny stuletniej, jaką w latach 1337-1453 toczyły ze sobą Anglia i Francja. Gracze wcielają się w role najemników, którzy, walcząc po stronie jednego lub drugiego mocarstwa, uczestniczą w najważniejszych potyczkach tego długoletniego konfliktu. W przeciwieństwie do poprzednich produkcji Omega Force, będących typowymi przedstawicielami popularnego w Japonii gatunku slasherów, tym razem mamy jednak do czynienia z grą strategiczną, w której sporą część czasu spędzamy na planowaniu i dowodzeniu swymi wojskami w czasie bitwy. W każdym momencie możemy jednak przenieść się na plac boju i własnoręcznie zaszlachtować kilku żołnierzy wroga.

W ogólnych założeniach rozgrywka stanowi powtórzenie modelu znanego z Bladestorm: The Hundred Years' War, w którym toczone w czasie rzeczywistym epickie potyczki przypominające serię Total War umiejętnie połączono z dynamiczną grą akcji w stylu wspomnianego Dynasty i Samurai Warriors. W kolejnych bitwach udział biorą zróżnicowane typy wojsk: od skromnie wyposażonych oddziałów wieśniaków po ciężkozbrojnych rycerzy na koniach. Skala potyczek jest naprawdę ogromna, a na ekranie oglądamy niejednokrotnie nawet tysiące jednostek. W miarę postępów w grze do skromnej z początku liczby dostępnych dowódców, dołączają kolejni legendarni wodzowie, stworzeni na bazie autentycznych postaci historycznych.

Na potrzeby gry przygotowano zupełnie nową kampanię fabularną, osadzoną w średniowiecznych realiach. Jednak najważniejszą nowością, jaką niesie ze sobą Bladestorm: Nightmare, jest wprowadzenie do rozgrywki elementów fantasy. Dzięki temu gracze mogą stawić czoła nie tylko licznym wojskom przeciwnika, ale również baśniowym goblinom i potężnym smokom. Twórcy ulepszyli nieco system kreacji postaci i wprowadzili szereg drobnych poprawek w mechanice rozgrywki. Nie obyło się także bez wyraźnego podrasowania oprawy graficznej i dostosowania jej do next-genowych standardów. Zabawę w trybie jednoosobowym uzupełnia zaś pełnoprawny sieciowy multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bladestorm: Nightmare

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Bladestorm: Nightmare

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7-280 2.8 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/8.1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-2600 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows Vista/7/8 64-bit
Wieści ze świata (Bladestorm: Nightmare, H1Z1, Microsoft) 19/5/2015
Wieści ze świata (Bladestorm: Nightmare, H1Z1, Microsoft) 19/5/2015

wiadomość19 maja 2015

Dziś piszemy m.in. o wymaganiach sprzętowych Bladestorm: Nightmare na PC, banach dla oszustów w grze H1Z1 oraz zatrudnieniu Caseya Hudsona w firmie Microsoft. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Mortal Kombat X, Battlefield Hardline, Bladestorm: Nightmare) 19/2/2015
Wieści ze świata (Mortal Kombat X, Battlefield Hardline, Bladestorm: Nightmare) 19/2/2015

wiadomość19 lutego 2015

Dziś piszemy o możliwym dodatku DLC do Mortal Kombat X, nagrodzie dla weteranów w Battlefield Hardline oraz zapowiedzi Bladestorm: Nightmare na PC. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Call of Duty: Advanced Warfare, Lords of the Fallen, Bladestorm: Nightmare) 9/1/2015
Wieści ze świata (Call of Duty: Advanced Warfare, Lords of the Fallen, Bladestorm: Nightmare) 9/1/2015

wiadomość9 stycznia 2015

Dziś piszemy m.in. o Mistrzostwach Świata w Call of Duty: Advanced Warfare, prezencie od twórców Lords of the Fallen oraz opóźnieniu gry Bladestorm: Nightmare. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Bladestorm: Nightmare, The Wolf Among Us, Defiance) 20/11/14
Wieści ze świata (Bladestorm: Nightmare, The Wolf Among Us, Defiance) 20/11/14

wiadomość20 listopada 2014

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Bladestorm: Nightmare, darmowym epizodzie gry The Wolf Among Us oraz przejściu xboksowego Defiance na model free-to-play. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PS3
PS4
XONE
PC