Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2014, 12:28

autor: Góral

Grand Theft Auto: San Andreas - nowa wersja wkrótce na X360 i PS3? [Aktualizacja]

Według najnowszych, niepotwierdzonych informacji, Grand Theft Auto: San Andreas ukaże się w odświeżonej wersji na konsoli Xbox 360 i być może na PlayStation 3. W sieci pojawiła się bowiem lista osiągnięć, a klasyczne edycje San Andreas dostępne w PlayStation Network i Xbox Live zostały usunięte z obu usług.

Firma Rockstar potwierdziła poniższe doniesienia. Nowa wersja Grand Theft Auto: San Andreas ukaże się 26 października na konsoli Xbox 360. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziecie w naszej nowej wiadomości.

Grand Theft Auto: San Andreas w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji / sandbox
  • Deweloper: Rockstar
  • Data premiery: 26 października 2004 rok (wersja na PlayStation 2)
  • Platformy sprzętowe: PS2, Xbox, PC, urządzenia mobilne, Xbox 360, PlayStation 3 (dwie ostatnie wersje zostały ostatnio usunięte)

Miłośnicy kultowej gry Grand Theft Auto: San Andreas być może wkrótce będą mogli sobie po raz kolejny odświeżyć ten tytuł, gdyż najnowsze doniesienia głoszą nadejście nowej wersji produkcji na konsolę Xbox 360 i być może PlayStation 3. Poniższe wieści wydają się być całkiem sensowne, gdyż po pierwsze, klasyczna edycja została usunięta z PlayStation Store i Xbox Live. Po drugie, pojawiła się xboksowa lista osiągnięć, a po trzecie, 26 października 2004 roku Grand Theft Auto: San Andreas zadebiutowało na konsoli PlayStation 2, więc za kilka dni będziemy obchodzić 10-lecie przygód Carla Johnsona. Lepszej okazji do wypuszczenia odświeżonego klasyka Rockstar chyba nie mógł sobie wymarzyć. Słynny deweloper nie ustosunkował się jeszcze do tych wszystkich doniesień, być może zabierze głos w sprawie w rocznicę San Andreas.

Grand Theft Auto: San Andreas - nowa wersja wkrótce na X360 i PS3? [Aktualizacja] - ilustracja #1

Przypominam także, że studio pracuje obecnie nad Grand Theft Auto V w wersji na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery osobiste. Pierwsze dwie edycje ukażą się w Europie 21 listopada bieżącego roku, a PC-towcy poczekają do 27 stycznia 2015 roku, gdyż twórcy potrzebują więcej czasu na dopieszczenie tego wydania.

Grand Theft Auto: San Andreas - nowa wersja wkrótce na X360 i PS3? [Aktualizacja] - ilustracja #2Grand Theft Auto: San Andreas to kultowa produkcja z 2004 roku, przez wielu fanów uznawana za najlepszą odsłonę serii. W grze wcielamy się w Carla „CJ” Johnsona, który po pięciu latach spędzonych w Liberty City wraca do Los Santos na pogrzeb swojej matki. Na miejscu jednak zostaje wrobiony w zabójstwo policjanta, a poza tym okazuje się, że jego były gang Grove Street Families nie radzi sobie zbyt dobrze, więc CJ postanawia zostać w mieście.

Tytuł został doceniony przez mnóstwo osób, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 27 mln egzemplarzy. Obecnie produkcja dostępna jest na konsolach PlayStation 2, pierwszym Xboksie, komputerach PC i urządzeniach mobilnych. Tytuł udostępniany był także w ramach usług PlayStation Network i Xbox Live.