Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2014, 09:22

autor: Góral

Grand Theft Auto: San Andreas - nowa wersja potwierdzona

Firma Rockstar potwierdziła wczorajsze plotki głoszące nadejście nowej wersji gry Grand Theft Auto: San Andreas. Odświeżona produkcja ukaże się 26 października na konsoli Xbox 360, działać będzie w rozdzielczości 720p, posiadać ma zwiększoną odległość dorysowywania się obiektów oraz wsparcie dla osiągnięć.

Wczoraj informowaliśmy o niepotwierdzonych doniesieniach głoszących nadejście nowej wersji kultowej gry Grand Theft Auto: San Andreas. Firma Rockstar postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości i potwierdziła plotki. Tytuł ukaże się w odświeżonej wersji na konsoli Xbox 360 (nie wiadomo co z użytkownikami PlayStation 3) 26 października, czyli w dziesiąte urodziny oryginalnej wersji, która zadebiutowała 26 października 2004 roku na PlayStation 2. W odróżnieniu od dostępnej wcześniej klasycznej edycji (nie jest już ona dostępna na Xbox Live w ramach Xbox Originals), nowe wydanie działać ma w rozdzielczości 720p, posiadać będzie zwiększoną odległość dorysowywania się obiektów oraz wsparcie dla osiągnięć. Ulepszone Grand Theft Auto: San Andreas sprzedawane ma być w ramach Gier na żądanie (Games on Demand), niestety ceny nie ujawniono.

Grand Theft Auto: San Andreas - nowa wersja potwierdzona; gra ukaże się 26 października na X360 - ilustracja #1
Nowa wersja Grand Theft Auto: San Andreas:
  • Ulepszone wydanie klasycznej gry
  • Działać będzie w rozdzielczości 720p, posiadać ma zwiększoną odległość dorysowywania się obiektów oraz wsparcie dla osiągnięć
  • Premiera odbędzie się 26 października na konsoli Xbox 360

Jednocześnie zaznaczono, że nowe wydanie nie będzie kompatybilne z wcześniejszą wersją. Oznacza to, że jeżeli posiadaliście tamtą edycję (oczywiście w dalszym ciągu będziecie mieć do niej dostęp – wystarczy pobrać grę wchodząc w historię zakupów) i chcielibyście wykorzystać zapisany stan gry w nowym Grand Theft Auto: San Andreas, to niestety tego nie zrobicie. Rockstar nie zamierza także rozdawać za darmo ulepszonej wersji użytkownikom starego wydania i za dostęp trzeba będzie zapłacić.

To nie wszystko, co przygotował słynny deweloper w ramach obchodów 10-lecia San Andreas. W Grand Theft Auto Online, w dniach 24 – 26 października, grając w playlistę San Andreas Throwback Jobs, otrzymywać ma się podwójną ilość punktów reputacji oraz dolarów. Oprócz tego pojawią się także cztery koszulki upamiętniające stacje radiowe Bounce FM, K-DST, K-JAH oraz K-Rose, sklepy będą sprzedawać w obniżonych cenach rowery BMX, bandanki i inne gadżety oraz zorganizowany zostanie konkurs fotograficzny #GTASanAndreas na najlepsze zdjęcia. By się do niego zapisać, wystarczy oznaczyć zrobioną w grze fotkę tagiem #GTASanAndreas w Social Club. Szczegółowy regulamin zabawy znajdziecie w tym miejscu.

Krótko pisząc, będzie się działo!

Grand Theft Auto: San Andreas - nowa wersja potwierdzona; gra ukaże się 26 października na X360 - ilustracja #2