Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2014, 16:10

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

GTA V: Rockstar Games wyjaśnia opóźnienie wydania wersji na PC

Firma Rockstar Games wystosowała oficjalne wyjaśnienie w sprawie opóźnienia wydania pecetowej wersji hitowej gry Grand Theft Auto V. Z jego treści wynika, że powodem jest chęć maksymalnego dopracowania i zoptymalizowania gry. W sieci pojawiło się także kilka screenshotów z next-genowej edycji GTA V.

Grand Theft Auto V - GTA V: Rockstar Games wyjaśnia opóźnienie wydania wersji na pecety - wiadomość - 2014-09-13
Grand Theft Auto V

O tym, że posiadacze pecetów na Grand Theft Auto V będą musieli poczekać do końca stycznia przyszłego roku informowaliśmy wczoraj. Firma Rockstar Games wystosowała oświadczenie, w którym wyjaśnia powody takiego stanu rzeczy. Z jego treści wynika, że powodem opóźnienia premiery pecetowej wersji wielkiego hitu, jakim niewątpliwie jest Grand Theft Auto V (Szymon Liebert w swojej recenzji wystawił grze najwyższą ocenę: 10/10), jest chęć zapięcia wszystkiego na ostatni guzik, co niestety wymaga dodatkowego czasu produkcji. Wychodzi na to, że studio Rockstar ma zamiar oddać w ręce pecetowców produkt dopracowany i nie odstający jakością od jego konsolowych odpowiedników. Pełna treść oświadczenia przedstawia się następująco:

Cieszymy się, że tak wielu z was jest podekscytowanych nadchodzącą premierą nowych wersji GTA V i z niecierpliwością wyczekujemy momentu, w którym podzielimy się z wami większą ilością szczegółów. Ponadto niezwykle raduje nas wydane GTA V na pecetach, ale ta wersja wymaga nieco dłuższego czasu produkcji, abyśmy mieli pewność, że jest tak niesamowita i dopracowana, jak to tylko możliwe. Bądźcie czujni, ponieważ w ciągu nadchodzących tygodni będziemy zdradzać kolejne informacje na temat wszystkich nowych wersji.

Screenshoty z next-genowego GTA V

GTA V na konsole next-genowe ukaże się w Europie już 21 listopada, natomiast na pecety dopiero 27 stycznia 2015 roku. Zachęcamy do zapoznania się z wrażeniami z zamkniętego pokazu tejże gry, a także najnowszym zwiastunem, który można obejrzeć poniżej.