Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Lichdom: Battlemage (PC)

Lichdom: Battlemage

Osadzone w realiach fantasy RPG akcji, zrealizowane w konwencji pierwszoosobowej. Za jego powstanie odpowiada debiutujące, niezależne amerykańskie studio Xaviant.

RPG | FPP | fantasy | indie | RPG akcji

Okładka Lichdom: Battlemage (PC)

producent: Xaviant

wydawca: Xaviant

Strona oficjalna

data premiery gry:

26sie2014

PC

19kwi2016

XONE PS4

Lichdom: Battlemage to wydana na platformie PC, PS4 i XONE pierwszoosobowa gra akcji wzbogacona o elementy cRPG. Jest to debiutancka produkcja niezależnego studia Xaviant. Przy jej tworzeniu zespół posiłkował się technologiami takich firm jak Crytek, Autodesk czy AudioKinetic. Produkcja oferuje wyłącznie rozgrywkę dla jednego gracza.

Fabuła

Lichdom, światem, w którym toczy się gra, rządzi Roth – potężny i nieśmiertelny mag, przez wieki usiłujący udoskonalić rasę ludzką. W tym celu – w myśl zasady „cel uświęca środki” – powoływał on do życia i niszczył całe cywilizacje. Pomimo tych starań świat wciąż nie jest wolny od zepsucia i zła.

Gracz wciela się w obdarzonego nadnaturalnymi mocami czempiona Rotha. W imię swego pana wyrusza on na krucjatę przeciw piekielnym siłom, dążącym do zdegradowania ludzkości.

Mechanika

Bohater jest śmiertelnikiem, ale dysponuje potężną magią żywiołów. Jest to jedyny oręż w posiadaniu gracza, choć na brak urozmaicenia nie ma co narzekać. Twórcy zadbali o przejrzysty system tworzenia własnych zaklęć. By rzucić czar, należy wybrać któryś spośród poznanych dotychczas żywiołów, rodzaj obrażeń oraz modyfikatory. Eksperymentowanie z różnymi formułami skutkuje wykreowaniem unikalnego arsenału zaklęć.

Podążając za celami gry, bohater odwiedza różnorodne lokacje, takie jak lodowe jaskinie, mroczne lasy, starożytne ruiny i lochy oraz miasteczka i wioski. W główny wątek fabularny wpleciono rozmaite misje poboczne. Rozwój postaci polega w dużej mierze na poznawaniu nowych efektów magicznych, co pozwala stworzyć coraz bardziej zabójcze czary. Okazji do bitki nie brakuje – twórcy postarali się, by gracz miał na kim wypróbowywać własne zaklęcia.

Walka w Lichdom: Battlemage jest czysto zręcznościowa. Gracz obserwuje akcję z oczu bohatera, a celowanie odbywa się półautomatycznie. W odróżnieniu od wielu innych gier fantasy, wydajność bojowa naszego maga nie jest ograniczona ilością many czy tzw. „cooldownami” (czasem oczekiwania na ponowne użycie umiejętności). Zamiast tego gracz powinien mieć na uwadze czas trwania animacji rzucania danego czaru, tak więc w walce ze zwinnym przeciwnikiem lepiej sprawdzi się słabsze, ale szybsze zaklęcie. W wypadku każdego czaru, dłuższe przytrzymanie przycisku odpowiedzialnego za atak zwiększa jego moc.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Lichdom: Battlemage na platformie PC, PS4 i XONE stoi na bardzo wysokim poziomie. Szczegółowa grafika gry powstała na bazie technologii CryEngine 3, znanej m.in. z serii Crysis.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 209 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Gry podobne do Lichdom: Battlemage

Klasyfikacja PEGI Lichdom: Battlemage

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Lichdom: Battlemage

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core i5 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 670 lub lepsza), 12 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit

Lichdom: Battlemage w Steam Early Access od 19 marca – znamy wstępne wymagania sprzętowe
Lichdom: Battlemage w Steam Early Access od 19 marca – znamy wstępne wymagania sprzętowe

wiadomość18 marca 2014

Gra Lichdom: Battlemage pojawiła się w sklepie cyfrowej dystrybucji firmy Valve i od jutra będzie dostępna dla zainteresowanych graczy w ramach wczesnego dostępu Steam. Poznaliśmy również daty wydania poszczególnych wersji, w tym finalnej, oraz wymagania sprzętowe tej obiecującej produkcji FPP.

Lichdom od strony technicznej
Lichdom od strony technicznej

wiadomość1 listopada 2013

Niezależne studio Xaviant podzieliło się istotnymi informacjami na temat technicznej strony swojego pierwszego projektu zatytułowanego Lichdom. Gra, która powstaje we współpracy np. z amerykańskim koncernem AMD, będzie wykorzystywać najnowsze technologie.

Lichdom – pierwszoosobowe RPG akcji z magią w roli głównej
Lichdom – pierwszoosobowe RPG akcji z magią w roli głównej

wiadomość26 września 2013

Studio Xaviant ogłosiło prace nad Lichdom – grą akcji FPP z elementami RPG. Jeśli chodzi o walkę, pierwsze skrzypce odegra magia z systemem tworzenia własnych zaklęć na czele. Korzystająca z technologii CryEngine 3 produkcja ukaże się wyłącznie na PC.

PC
XONE
PS4