Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2009, 14:35

autor: Jiker

Wieści ze świata (Empire: Total War, FIFA 10, Resident Evil 5) 30/09/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: szczegóły na temat pierwszego dodatku do Empire: Total War, premiera nowej kampanii do Left 4 Dead w wersji PC, sukces dema FIFA 10, Resident Evil 5 Director’s Cut również na Xboksa 360 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: szczegóły na temat pierwszego dodatku do Empire: Total War, premiera nowej kampanii do Left 4 Dead w wersji PC, sukces dema FIFA 10, Resident Evil 5 Director’s Cut również na Xboksa 360 i inne. Zapraszamy do lektury.

Empire: Total War – The Warpath

Zastanawialiście się na jakiej zasadzie funkcjonować będzie The Warpath, pierwszy dodatek do strategicznego Empire: Total War? Wyjaśnili to przedstawiciele firmy Creative Assembly, producenta marki. Otóż, The Warpath zostanie wyposażony w dedykowaną mu mapę Ameryki Północnej, poszerzającą obszar znany z podstawowej wersji gry. Obecne w nim frakcje rdzennych Amerykanów nie będą oczywiście mogły wziąć udziału w kampaniach znanych z Empire: Total War. Nic nie stanie jednak na przeszkodzi, byśmy przejęli nad nimi kontrolę w rozgrywkach sieciowych. Premiera dodatku już w przyszłym miesiącu. Będziecie mogli go pobrać m.in. dzięki platformie Steam.

Wieści ze świata (Empire: Total War, FIFA 10, Resident Evil 5) 30/09/09 - ilustracja #1

Left 4 Dead

Firma Valve udostępniła półgodzinną kampanię Crash Course do gry Left 4 Dead także użytkownikom pecetów. Dwa nowe rozdziały, poszerzające fabularny tryb strzelaniny można ukończyć także w trybie kooperacji, Versus oraz Survival. Dodatek w wydaniu PC jest oczywiście darmowy – pobierzecie go automatycznie przy kolejnych uruchomieniu gry. Posiadacze Xboksa 360 muszą za niego niestety zapłacić 560 punktów MS.

FIFA 10

Firma Electronic Arts poinformowała, że demo gry FIFA 10 w wersji na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC w ciągu pierwszych dwóch tygodni obecności na rynku zostało pobrane więcej razy od jakiejkolwiek innej wersji próbnej przygotowanej dotąd przez EA. Przy okazji dowiedzieliśmy się, w dniu debiutu pełnej edycji FIFA 10 (lub nieznacznie później) opublikowany zostanie patch, który usunie kilka błędów wykrytych przez producentów w już po wysłaniu gry do tłoczni. Przypominamy, że debiut FIFA 10 odbędzie się już w najbliższy piątek, czyli 2 października.

Tales of Monkey Island

Trzeci epizod przygodówki Tales of Monkey Island w wersji PC - Lair of the Leviathantrafił już na rynek. Wszystkie osoby, które zapłaciły za nowe przygody Guybrusha Threepwooda przy okazji zakupu pierwszego odcinka, mogą pobrać kolejny rozdział bez konieczności uiszczania opłat.

NBA 2K10

Firma 2K Sports opublikowała w ramach Xbox Live wersję demonstracyjną gry NBA 2K10. Demo zapewnia wzięcie udziału w jednej, czterominutowej kwarcie wielkiego finału NBA pomiędzy drużynami Orlando Magic i Los Angeles Lakers. Przypominamy, że pełna wersja dzieła trafi do sprzedaży 9 października. Produkcja będzie dostępna na Xboksie 360, PlayStation 3, Wii, PlayStation 2, PSP i PC.

Wieści ze świata (Empire: Total War, FIFA 10, Resident Evil 5) 30/09/09 - ilustracja #2

Resident Evil 5

Resident Evil 5 w specjalnej wersji Director’s Cut zostanie wydany nie tylko na PlayStation 3, ale także na Xboksa 360. W przypadku platformy Microsoftu dodatkowa zawartość zostanie wydana w odmiennej formie, być może jako DLC. Edycja na PS3 będzie bowiem wspierać PlayStation Motion Controller.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Enslaved X360

Enslaved PS3

The Warriors: Street Brawl

DC Universe Online

Adam's Venture

NBA 2K10

The Settlers 7: Droga do Królestwa

Warhammer 40,000: Dawn of War II – Chaos Rising

Where's Waldo? The Fantastic Journey DS

Where's Waldo? The Fantastic Journey Wii

Deca Sports 2

Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes

The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood

Vandal Hearts: Flames of Judgment

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Modern Warfare 2 - multiplayer Gramy!

Crash Time III

God of War III

Lucidity

Dead Space Extraction

gry