Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2009, 13:44

autor: Cairine

Deweloping Gran Turismo 6 nie potrwa aż tyle czasu co Gran Turismo 5

W wywiadzie przeprowadzonym przez dziennikarzy serwisu Joystiq z szefem studia Polyphony Digital odpowiedzialnego za powstanie serii Gran Turismo poruszony został pewien ciekawy aspekt.

W wywiadzie przeprowadzonym przez dziennikarzy serwisu Joystiq z szefem studia Polyphony Digital odpowiedzialnego za powstanie serii Gran Turismo poruszony został pewien ciekawy aspekt. Otóż przepytywany Kazunori Yamauchi zapowiedział, że na szóstą część gry nie przyjdzie nam czekać tak długo, jak na wciąż znajdującą się w produkcji „piątkę”.

Deweloping Gran Turismo 6 nie potrwa aż tyle czasu co Gran Turismo 5 - ilustracja #1

„Gran Turismo 5 jest zrobione właściwie od zera, ale następna wersja zostanie wydana dużo szybciej – okres, w którym to się stanie zostanie niedługo ujawniony. Nawet gdy wyjdzie GT5, będziemy mieli wciąż niezrealizowane pomysły. Gdzie je wykorzystamy, czy w GT6, czy też w następnej części dla PlayStation Portable, tego nie wiadomo. Przez ostatnie 15 lat pracowałem bardzo ciężko, myślę że tę pracę należy po prostu kontynuować.” – powiedział Yamauchi.

Trzeba przyznać, że obiecujące są te zapewnienia. „Piątka” powstawała niemal 5 lat. W międzyczasie dostaliśmy jednak Gran Turismo HD, który to tytuł chociaż bazował na poprzedniczce, zawierał już również elementy z nowej części (była to jednocześnie pierwsza część serii dedykowana konsoli nowej generacji) oraz Gran Turismo 5: Prologue, będący swoistym przedsmakiem tego, co dopiero zobaczymy w GT5. Kazunori Yamauchi co prawda już w czerwcu zdradził, że gra jest już praktycznie gotowa do wydania, jednak tak naprawdę o dacie premiery decyduje Sony. Gran Turismo 5 ma cechować zmienna pogoda i głośno zapowiadany system zniszczeń, a do dyspozycji wielbiciele czterech kółek dostaną aż 1000 samochodów i co najmniej 60 tras.

Pytanie jak bardzo można ufać słowom Yamauchiego. W przypadku tej produkcji „niedługo” było chyba najczęściej powtarzanym słowem. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom szefa Polyphony Digital gra niestety nie pojawi się na półkach sklepowych aż tak szybko, ani na co wskazuje ujawniona data tylko dla Japonii, nie stanie się to jednocześnie na całym świecie. Japończycy będą mogli kupić GT5 10 marca 2010 roku.