Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2009, 10:55

autor: Jiker

Gran Turismo 5 już niedługo i to jednocześnie na całym świecie

Kazunori Yamauchi, prezes studia deweloperskiego Polyphony Digital, poinformował po raz kolejny, że premiera Gran Turismo 5 odbędzie się już niedługo. Stanie się to najprawdopodobniej tuż po debiucie Gran Turismo w wersji na konsolę PSP. Japoński wizjoner zdradził te informacji podczas wywiadu udzielonego włoskiemu serwisowi multiplayer.it.

Kazunori Yamauchi, prezes studia deweloperskiego Polyphony Digital, poinformował po raz kolejny, że premiera Gran Turismo 5 odbędzie się już niedługo. Stanie się to najprawdopodobniej tuż po debiucie Gran Turismo w wersji na konsolę PSP. Japoński wizjoner podzielił się tymi wiadomościami podczas wywiadu udzielonego włoskiemu serwisowi multiplayer.it.

Gran Turismo 5 już niedługo i to jednocześnie na całym świecie - ilustracja #1

Yamauchi dodał również, że Gran Turismo 5 po raz pierwszy w historii cyklu zaliczy najprawdopodobniej jednoczesną premierę we wszystkich najistotniejszych regionach świata – tj. w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz w Europie. Do tej pory sytuacja wyglądała tak, że po debiucie w Kraju Kwitnącej Wiśni występowała kilkumiesięczna przerwa (w przypadku części czwartej czekaliśmy trzy długie miesiące).

To oczywiście nie wszystkie kwestie poruszone przez prezesa Polyphony Digital. W wywiadzie potwierdził on także po raz kolejny informacje o 1000 pojazdów, 60 trasach oraz wsparciu dla Youtube’a. Podjął również temat trybu dla pojedynczego gracza. Wiemy stąd, że z uwagi na obecność zawodów NASCAR oraz WRC opcja ta zostanie w znacznym stopniu zmodyfikowana względem choćby Gran Turismo 4. Najciekawsze jest jednak to, że przedsmak single playera z „piątki” znajdzie się w Gran Turismo na konsolę PSP.

Gran Turismo 5 już niedługo i to jednocześnie na całym świecie - ilustracja #2

Wbrew pozorom to ciągle Gran Turismo 5.

Pełna wersja Gran Turismo 5 to także usprawnienia względem tego, co mogliśmy zobaczyć w różnego rodzaju wersjach demonstracyjnych. Chodzi tu m.in. o system zniszczeń. Mianowicie, nie dość, że zostanie on rozbudowany, to jeszcze wszelkie zderzenia i bliskie kontakty z przeciwnikiem lub bandą będą miały wpływ na zachowanie samochodu na trasie. Radosne odbijanie się od otoczenia będzie więc przynosić więcej strat niż pożytku.

Yamauchi potwierdził również jeszcze jedną informację. Otóż, GT5 będzie działać w rozdzielczości 1080p przy stałych 60 klatkach na sekundę. Produkcja będzie zatem ucztą dla oczu wszystkich fanów motoryzacji.

Na koniec pragniemy przypomnieć, że już 1 października do sprzedaży trafi przenośna wersja Gran Turismo, przeznaczona na PSP. Grę będzie można nabyć w sklepach, a przyszli posiadacze PSP Go (specjalnej, odchudzonej wersji platformy z rozsuwanym ekranem) otrzymają możliwość pobrania gry na pamięć konsoli zupełnie za darmo. Wystarczy, że w okresie od 1 do 10 października zarejestrują swój sprzęt na stronach internetowych firmy Sony Computer Entertainment. Dotyczy to również Polaków.