Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2016, 14:46

Wieści ze świata (Dark Souls III, NiOh, Grim Dawn, Lionsgate / Steam) 26/4/2016

Dziś piszemy o zmianach w patchu 1.04 / 1.05 do Dark Souls III, debiucie wersji demo (starcie alfa-testów) NiOh, bliskim wypuszczeniu narzędzi moderskich do Grim Dawn oraz o udostępnieniu filmów wytwórni Lionsgate na platformie Steam. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dark Souls III – szczegóły patcha 1.04 / 1.05

Studio From Software ujawniło listę zmian, które wprowadzi kolejny patch do gry Dark Souls III, najpewniej oznaczony jako 1.04 na PC oraz 1.05 na konsolach PS4 i XOne (dzięki za tłumaczenie, Reddit). Łatka m.in. poprawi wydajność, ułatwi dołączenie do Przymierza Palce Rosarii (ang. Rosaria’s Fingers) i sprawi, że warunki związane z pewnymi seriami zadań od NPC staną się mniej kłopotliwe do spełnienia, a także wyeliminuje sporo błędów dotyczących przedmiotów, przeciwników czy funkcji sieciowych. Pełną listę poprawek znajdziecie tutaj. Niestety, nie wiemy jeszcze, kiedy właściwie patch zostanie udostępniony.

NiOh – start alfa-testów / debiut czasowej wersji demo

Zgodnie z zapowiedzią z początku kwietnia, studio Team Ninja upubliczniło swoistą wersję demonstracyjną gry NiOh, dostępną do pobrania na PlayStation 4 do 5 maja – czy też może raczej: deweloper rozpoczął otwarte alfa-testy owego samurajskiego RPG akcji inspirowanego serią Dark Souls. Do przejścią są dwa poziomy, a gracze, którym uda się ukończyć chociaż pierwszy z nich, otrzymają DLC The Mark of the Conqueror, gdy omawiany tytuł zadebiutuje (przypuszczalnie jeszcze w tym roku). Jeśli zaś nie posiadacie PS4 lub z innych powodów nie możecie zagrać w NiOh, poniżej macie długi, dwugodzinny zapis rozgrywki z dema:

Igrzyska śmierci, Piła i inne filmy Lionsgate trafią na Steama

Firma Valve Software podpisała umowę, na mocy której na platformie dystrybucji cyfrowej Steam mają zostać udostępnione filmy (i nie tylko) wytwórni Lionsgate. Na razie w katalogu widnieje raptem kilkanaście mało znanych pozycji, ale wkrótce ich liczba ma przekroczyć 100 i rosnąć dalej, a wśród oferowanych obrazów będą tytuły takie jak Igrzyska śmierci, Niezgodna, Zmierzch czy Piła. Przypomnijmy, że na Steamie zaczęto sprzedawać filmy już kilka lat temu, ale do tej pory owa kategoria produktów była jedynie marginalnym dodatkiem do gier. Wygląda na to, że Valve zamierza zmienić ten stan rzeczy.

Grim Dawn – narzędzia moderskie jeszcze w tym tygodniu

Studio Crate Entertainment potwierdziło wieści z marca, głoszące, że przed końcem kwietnia hack’n’slash Grim Dawn otrzyma narzędzia moderskie – stosowna aktualizacja pojawi się jeszcze w tym tygodniu (dzięki, PC Invasion). Przypomnijmy, że w ręce graczy trafi rozbudowany edytor, oparty bezpośrednio na oprogramowaniu użytym do stworzenia gry. Użytkownicy będą mogli wykreować przy jego użyciu m.in. własne zadania, przedmioty, klasy postaci, frakcje, a nawet całe światy. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: