Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2016, 15:40

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dota 2 – szczegóły aktualizacji 6.87

Firma Valve opublikowała szczegółową rozpiskę zawartości aktualizacji 6.87 do gry MOBA Dota 2. Wśród nowości pojawia się m.in. umiejętność Scan, przerobiony proces wybierania postaci w trybie All Pick, zmiany w balansie, nowe przedmioty i nie tylko.

Dota 2 – aktualizacja 6.87:
  • zmieniony proces wybierania postaci w trybie All Pick
  • umiejętność Scan
  • usprawniony balans
  • zmiany na mapach
  • nowe przedmioty i zmiany w starych
  • zmiany u bohaterów

Dota 2, czyli jedna z najpopularniejszych gier free-to-play, wkrótce doczeka się kolejnej aktualizacji. Patch oznaczony numerem 6.87 wprowadzi szereg mniejszych i większych zmian, które zapewne wywołają spore poruszenie wśród fanów hitu firmy Valve. Jedną z nowości jest przerobiony proces wybierania postaci w trybie All Pick. Zanim nastąpi faza wskazywania swojego podopiecznego, przez 15 sekund typuje się herosów, którzy powinni dostać bana. Każdy z graczy oddaje głos na innego bohatera i ostatecznie losowo wybrana połowa wskazanych postaci jest odrzucana. Kolejną nowinką jest umiejętność Scan, dzięki której przez kilka sekund dana strefa jest skanowana w poszukiwaniu graczy z przeciwnej drużyny. Ponadto wdrożono sporo zmian związanych z balansem rozgrywki – m.in. zwiększono startową liczbę punktów HP ze 180 na 200, wieże poziomu drugiego zadają obrażenia jak te na trzecim, zadawane obrażenia zwiększają się o 1% co 16 punktów Inteligencji itd., ale to zaledwie początek.

Dota 2 znowu doczekała się szeregu poważnych zmian. - Dota 2 – szczegóły aktualizacji 6.87 - wiadomość - 2016-04-26
Dota 2 znowu doczekała się szeregu poważnych zmian.

Opublikowana lista zmian jest naprawdę długa, ale pisząc w skrócie, Valve zatroszczyło się jeszcze o:

  • usprawnienia związane z mapami (niektóre elementy przeniesiono w inne miejsce, inne powiększono itd.);
  • nowe przedmioty: Bloodthorn, Echo Sabre, Blight Stone, Infused Raindrops, Wind Lace, Tome of Knowledge i Hurricane Pike;
  • zmiany właściwości wielu innych przedmiotów;
  • zmiany zdolności i umiejętności bohaterów.

Krótko mówiąc, nawet osoby, które doskonale znają Dotę 2, ponownie będą miały się czego uczyć. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji pograć w ten tytuł, to przypominam, że znajdziecie go na Steamie, gdzie dostępny jest za darmo.

Dota 2 – szczegóły aktualizacji 6.87 - ilustracja #2

Dota 2 to jedna z gier autorstwa amerykańskiej firmy Valve, znanej z serii Half-Life, Portal, Counter-Strike czy też Left 4 Dead. Tytuł jest przedstawicielem gatunku MOBA, czyli strategii przeznaczonych do rozgrywek multiplayer, w których dwie kilkuosobowe drużyny toczą ze sobą boje, by zniszczyć wrogą bazę. Pomagają w tym rozmaite umiejętności kontrolowanych bohaterów oraz postacie sterowane przez sztuczną inteligencję.

Projekt został udostępniony przez dewelopera w lipcu 2013 roku i obecnie cieszy się ogromną popularnością, przyciągając co miesiąc przed ekrany monitorów miliony graczy. Jest to też jedna z najważniejszych pozycji w e-sporcie – w ostatniej edycji turnieju The International pula nagród przekroczyła 18 milionów dolarów, z czego około 6,6, miliona zgarnęła zwycięska drużyna Evil Geniuses.