Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PC
Okładka Fated: The Silent Oath (PS4)

Fated: The Silent Oath

Przeznaczona do współpracy z zestawami rzeczywistości wirtualnej, epizodyczna przygodówka akcji studia Frima, osadzona w mitycznym świecie wikingów.

Przygodowe | FPP | Oculus Rift | wikingowie | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Fated: The Silent Oath (PS4)

data premiery gry:

28kwi2016

PC

28mar2017

PS4

Fated: The Silent Oath to stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej epizodyczna przygodówka akcji na PC i PS4, osadzona w mitycznym świecie legendarnych Wikingów. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest doświadczone, kanadyjskie studio Frima, które nie ma jednak na swoim koncie żadnych spektakularnych sukcesów, a graczom znane jest głównie za sprawą platformówki Chariot oraz strategicznej serii Zombie Tycoon.

Fabuła

Fabuła gry stworzona została przez Jill Murray, scenarzystkę serii Assassin’s Creed i osadzona w wykreowanym specjalnie na potrzeby rzeczywistości wirtualnej świecie Wikingów. Fated: The Silent Oath skupia się na perypetiach pewnej rodziny, stającej w obliczu Ragnaroku – czyli nordyckiego odpowiednika naszego końca świata. Podczas zabawy wcielamy się zaś w postać bohatera będącego głową tejże rodziny, który w obliczu nadchodzącej tragedii próbuje chronić najbliższych przed gniewem bogów, doświadczając jednocześnie całej serii niesamowitych przygód i dowiadując się wiele nowego – zarówno o swojej rodzinie, jak i o sobie samym.

Mechanika

Pod względem mechaniki Fated: The Silent Oath nie odbiega w sposób znaczący od standardów, obowiązujących we współczesnych przygodówkach akcji, a podczas zabawy zajmujemy się przede wszystkim eksploracją, prowadzeniem dialogów i rozwiązywaniem różnych zagadek logicznych, choć w trakcie rozgrywki nie zabrakło także sekwencji typowo zręcznościowych.

Ambicją twórców nie było jednak stworzenie kolejnej, zwyczajnej gry przygodowej, ale wykreowanie sugestywnego świata, który będzie w stanie wciągnąć gracza bez reszty i mocno zagrać na uczuciach potencjalnego odbiorcy. Z tego też względu Fated: The Silent Oath przepełniony jest ogromnym ładunkiem emocjonalnym, kładąc szczególny nacisk na takie uczucia, jak odwaga, miłość, poświęcenie, współczucie, rozpacz czy radość. Realizacji tego zadania sprzyja ukazanie akcji z perspektywy pierwszoosobowej i przystosowanie gry do współpracy z zestawami rzeczywistości wirtualnej, co w znaczący sposób zwiększa integrację gracza z przedstawionym światem oraz bohaterami opowieści.

Kwestie techniczne

Wydana na platformę PC i PS4 gra Fated: The Silent Oath stworzona została za pomocą nowoczesnego silnika graficznego Unreal Engine 4, współpracującego z takimi zestawami rzeczywistości wirtualnej, jak Oculus Rift, HTC Vive czy PlayStation VR. Pod względem oprawy tytuł wyróżnia się w pełni trójwymiarową oprawą graficzną, zrealizowaną w barwnym, kreskówkowym stylu, jakiego nie powstydziłby się żaden ze współczesnych, wysokobudżetowych filmów animowanych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Fated: The Silent Oath

Klasyfikacja PEGI Fated: The Silent Oath

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fated: The Silent Oath

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7(SP1) 64-bit
PC
PS4