Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2011, 13:26

autor: Wiz

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Bulletstorm i Dead Island nominowane do European Games Award

Trzy polskie produkcje zostały nominowane do nagród European Games Award. Wśród nich znalazł się Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, który ma szansę zdobyć tytuł Europejskiej Gry Roku.

Na oficjalnej stronie organizacji odpowiedzialnej za przyznawanie nagród European Games Award pojawiła się lista tegorocznych nominacji. Wśród wyróżnionych znalazły się aż trzy polskie produkcje, w tym Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Bulletstorm. Szansę na nagrodę mają także producenci obu wymienionych gier.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Bulletstorm i Dead Island nominowane do European Games Award - ilustracja #1

Na Oskara szansy nie mamy, za to w branży gier idzie nam znacznie lepiej. Dowodem na to jest lista tegorocznych nominacji do European Games Award – nagród przyznawanych wyłącznie europejskim produkcjom. Największym sukcesem może poszczycić się Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, który ma szansę na cztery statuetki, w tym tej najważniejszej – dla Najlepszej Europejskiej Gry. Nasz „Wiesiek” konkurować będzie m.in. z takimi hitami jak Crysis 2 czy Killzone 3. Poniżej prezentujemy pełną listę nominowanych w kategorii Najlepsza Europejska Gra:

Oprócz tego najnowsza część przygód Geralta z Rivii znalazła się na listach nominacji w kategoriach: Najlepszy Świat, Najlepsza Edycja Specjalna oraz Najlepszy Design. Ponadto, firma CD Projekt RED – producent Wiedźmina 2 – ma szansę na wyróżnienie w kategorii Najlepsze Europejskie Studio. Jednym z konkurentów „RED-ów” jest inny polski deweloper – należąca do koncernu Epic Games firma People Can Fly.

Najwięcej nominacji spośród wszystkich polskich tytułów otrzymała produkcja wspomnianego studia – Bulletstorm. Polski FPS ma szansę na pięć statuetek w następujących kategoriach: Najlepszy Dźwięk, Najlepsza Gra Akcji, Najlepsza Reklama, Najlepszy Design oraz Najlepszy Dodatek (Bulletstorm: Gun Sonata).

Wśród polskich akcentów pojawiło się także studio Techland, którego niewydane jeszcze Dead Island znalazło na liście Najbardziej Oczekiwanych Gier. Jest to znaczne wyróżnienie, biorąc pod uwagę fakt, że nominacje w tej samej kategorii otrzymały m.in. Batman: Arkham City oraz Battlefield 3.

Pełną listę nominacji znajdziecie na tej stronie. Głosować na swoje ulubione tytuły możecie tutaj. Zbieranie głosów potrwa do 11 sierpnia. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona dwa dni później na uroczystej gali, która odbędzie się w niemieckiej Kolonii. Trzymamy kciuki za polskie produkcje!