Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2011, 13:28

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Twórcy gry Portal 2 szykują przedpremierową niespodziankę

Erik Wolpaw, współautor scenariusza do gry Portal 2, ujawnił podczas trwających w Bostonie targów Penny Arcade Expo East, że firma Valve Software ma w zanadrzu niespodziankę dla fanów. Z informacji, do jakich dotarł serwisu Kotaku wynika, iż jeszcze przed premierą wyczekiwanej kontynuacji deweloper zamierza wprowadzić graczy w fabułę sequela.

Erik Wolpaw, współautor scenariusza do gry Portal 2, ujawnił podczas trwających w Bostonie targów Penny Arcade Expo East, że firma Valve Software ma w zanadrzu niespodziankę dla fanów. Z informacji, do jakich dotarł serwisu Kotaku wynika, iż jeszcze przed premierą wyczekiwanej kontynuacji deweloper zamierza wprowadzić graczy w fabułę i wyjaśnić, co wydarzyło się pomiędzy historią przedstawioną w jedynce i sequelu.

Taki „wstęp” na pewno byłby przydatny, zważywszy że akcja Portal 2 toczyć się będzie kilkaset lat po wydarzeniach opisanych w pierwszej części gry. Najprawdopodobniej dowiemy się więc, co takiego zaszło w Centrum Wzbogacania Aperture Science, że do sterylnych, laboratoryjnych pomieszczeń wdarła się natura...

Twórcy gry Portal 2 szykują przedpremierową niespodziankę - ilustracja #1

Póki co Wolpaw jest bardzo oszczędny w wyjaśnieniach, zapowiadając jedynie, że Valve uchyli rąbka tajemnicy jeszcze przed zaplanowaną na drugą połowę kwietnia premierą gry. Zapytany o możliwe nawiązania fabularne pomiędzy seriami Portal i Half-Life współautor scenariusza przyznał, że takowych nie zabraknie, ale na pewno nie będą one miały dużego znaczenia dla rozgrywki.

- Fani zauważą niektóre rzeczy, ale jeśli nie graliście w Half-Life, po prostu obok nich przejdziecie. Na pewno nie zobaczycie Gordona przemykającego przez placówkę.

Gracze wyczekujący na premierę Portal 2 powinni z uwagą śledzić kolejne doniesienia z PAX East. Zgodnie z obietnicą dewelopera, w Bostonie po raz pierwszy zaprezentowany zostanie jeden z bohaterów niezależnych w grze – Cave Johnson. Postaci założyciela Aperture Science głosu użyczy Jonathan Kimble Simmons, aktor znany m.in. z serialu Prawo i porządek oraz filmów o Spider-Manie.