Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2001, 16:01

autor: Fajek

Tom Clancy’s: Ghost Recon zapowiedziany

Na E3 Ubi Soft zapowiedział kolejną edycję taktycznego „shootera” opartego na powieściach Toma Clancy’iego pod tytułem Tom Clancy’s: Ghost Recon.

Na E3 Ubi Soft zapowiedział kolejną edycję taktycznego „shootera” opartego na powieściach Toma Clancy’iego pod tytułem Tom Clancy’s: Ghost Recon.

W grze dostajemy pod swoją komendę elitarny i supertajny oddział Ghost. Jest to formacja która służy do „regulacji” sytuacji w zapalnych punktach naszego globu. Odział Ghost działa samotnie, korzystając jednocześnie z najnowocześniejszego wyposażenia armii amerykańskiej. Standardowym wyposażeniem oddziału Ghost jest karabin OICW z granatnikiem.

Gra zostanie stworzona na zupełnie nowym silniku 3D, ponieważ ten który był wykorzystywany w Tom Clancy’s: Rainbow Six i Rainbow Six: Rogue Spear jest już nieco przestarzały. Nowy „engine” podniesie przede wszystkim poziom szczegółowości otaczającego nas świata. Kolejną innowacją będzie wyjątkowo realistycznie przedstawiony model broni oraz jej właściwości bojowe. Teraz karabin będzie mógł ulec uszkodzeniu, np. z powodu zamoczenia lub trafienia go przez przeciwnika. Takie same cechy tyczyć się będą całego ekwipunku.

Forma samej rozgrywki jak i sposób planowania każdej z misji nie ulegnie zbyt wielkim modyfikacjom względem poprzednich części. Planowane są jedynie kosmetyczne poprawki.

Głównym teatrem działań będzie Rosja w raz ze swoimi konfliktami. Postać w którą wcielimy się będzie w miarę przechodzenia kolejnych misji zyskiwała kolejne poziomy doświadczenia i umiejętności. Ten element RPG ma spowodować większe przywiązanie i utożsamienie się z naszym podopiecznym.

Wszystkim tym, którym podobały się poprzednie części z serii Rainbow Six, Ghost Recon na pewno przypadnie do gustu. Planowana data wydania tej gry przewidziana jest na koniec tego roku.