Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2013, 08:20

autor: Ender

Szef studia Telltale o produkcji The Walking Dead i zainteresowaniu licencjami Star Wars, Halo i Half Life

Dan Connors, szef studia Telltale Games w wywiadzie opowiedział o procesie produkcji gry The Walking Dead i wyraził zainteresowanie stworzeniem gier, które umieszczone zostałyby w uniwersach Star Wars, Halo oraz Half Life.

Studio powstało w 2004 roku i na koncie ma już ponad 20 tytułow - Szef studia Telltale o produkcji The Walking Dead, wyraża zainteresowanie licencjami Star Wars, Halo i Half Life   - wiadomość - 2013-01-05
Studio powstało w 2004 roku i na koncie ma już ponad 20 tytułow

W ostatnim miesiącu studio Telltale Games wraz ze swoim The Walking Dead stanęło w szranki z największymi deweloperami w branży, walcząc o tytuł najważniejszej i najlepszej gry 2012 roku, osiągając przy tym ogromny sukces i zgarniając szereg nagród. Istniejący od ośmiu lat kalifornijski producent, do tej pory pozostający w cieniu oraz posiadający opinie solidnego lecz mało wyrazistego adaptatora znanych marek na epizodyczne przygodówki point-and-click, znalazł się po raz pierwszy w świetle uwagi tak wielu graczy. W wywiadzie z serwisem redbull.co.uk, założyciel i prezes Telltale Games, Dan Connors, opowiedział o procesie powstawania The Walking Dead oraz nakreślił ambitne plany na przyszłość.

Szef Telltale potwierdził, iż studio pracuje już nad drugim sezonem swojego największego przeboju i rozważa możliwość importowania save`ów, wraz ze wszystkim najważniejszymi decyzjami graczy podjętymi w jego pierwszej serii. Opowiadając o procesie powstawania gry przyznał, że w jego początkowym etapie zespół współpracował mocno z Robertem Kirkmanem, który jest twórcą oryginalnego komiksu oraz jego wydawcą firmą Skybound. Jak wspomina:

To świetne doświadczenie pracować z Robertem i wszystkim ludźmi z Skybound. Zapewnili nam najważniejsze informacje, niezbędne do rozpoczęcia pracy. Kiedy tylko wzięliśmy się do roboty i zaczęliśmy tworzyć nasz własny scenariusz, z łatwością wprowadziliśmy nowe postacie do tego świata.

Connors wspomina także o inspiracjach członków zespołu. Jeżeli chodzi o gry to najczęściej odwoływano się do tytułów, takich jak Uncharted czy Heavy Rain (filmowość produkcji) oraz serii Mass Effect (sposób i mechanika podejmowania decyzji). W przypadku seriali, na pierwszym miejscu wymienia telewizyjne The Walking Dead, Grę o Tron oraz Mad Men.

Wkrótce przekonamy się czy drugi sezon serii sprosta oczekiwaniom graczy - Szef studia Telltale o produkcji The Walking Dead, wyraża zainteresowanie licencjami Star Wars, Halo i Half Life   - wiadomość - 2013-01-05
Wkrótce przekonamy się czy drugi sezon serii sprosta oczekiwaniom graczy

Wyjątkowo ciekawe wydają się ostanie słowa Connorsa, w których wyraził zainteresowanie stworzeniem gier, rozgrywających się w uniwersum Star Wars, Halo, a nawet Half Life`a. Jak powiedział:

Ponieważ część z nas pracowała w LucasArts zawsze czuliśmy, że możemy stworzyć świetną grę z uniwersum Star Wars. Poza tym, uwielbiamy ideę budowy głębokiej i poruszającej historii, która powiązana byłby ze znaną marką gier, coś w rodzaju Half Life Stories lub Halo Stories.

Oczywiście prawdopodobieństwo, że Telltale nawiąże owocną współpracę z właścicielem któreś z wymienionych marek, nie jest zbyt wysokie, ale słowa Connorsa mogą wskazywać na to, że jego firma nie zrezygnuje w najbliższej przyszłości z produkcji gier opartych na licencjach. O pierwszej z nich powinniśmy usłyszeć więcej już niedługo, jest nią bowiem adaptacja komiksowej serii Fables (w Polsce znanej też jako Baśnie). Czas pokaże czy studiu uda się utrzymać dobra passę i przychylność graczy. Jeżeli tak się stanie, być może rzeczywiście pewnego dnia ujrzymy np. wieloodcinkowe Star Wars Stories.

  1. Recenzja gry The Walking Dead - apokalipsa zombie inna niż wszystkie