Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 kwietnia 2009, 10:58

Świat się śmieje, czyli najlepsze żarty na Prima Aprilis

Zdążyliśmy już podsumować nasze wczorajsze żarty z okazji Prima Aprilis. Czas może przyjrzeć się temu, co przygotowali poszczególni producenci i inne serwisy. Jest w czym wybierać, bo każdy starał się zaprezentować coś niezwykłego. Przedstawiamy listę najciekawszych naszym zdaniem prób wkręcenia czytelników – od specjalnej przeceny na zbroję dla konia, aż po filmik przygotowany przez Hideo Kojimę.

Zdążyliśmy już podsumować nasze wczorajsze żarty z okazji Prima Aprilis. Czas może przyjrzeć się temu, co przygotowali poszczególni producenci i inne serwisy. Jest w czym wybierać, bo każdy starał się zaprezentować coś niezwykłego. Przedstawiamy listę najciekawszych naszym zdaniem prób wkręcenia czytelników – od specjalnej przeceny na zbroję dla konia, aż po filmik przygotowany przez Hideo Kojimę.

Któż mógłby nie pamiętać słynnej zbroi dla konia, czyli niesławnego, płatnego pluginu do gry Oblivion? Bethesda ogłosiła, że z okazji 3 rocznicy wydania tego wiekopomnego dzieła DLC, wszystkie dodatki do Obliviona będą kosztować mniej. Oczywiście oprócz wspomnianej zbroi dla konia, która otrzymała cenę dwa razy większą niż wcześniej. Wspaniała okazja, żeby dać się nabić w butelkę podwójnie i świetny przykład samokrytyki ekipy odpowiedzialnej za jedną z największych serii RPG w historii.

Świat się śmieje, czyli najlepsze żarty na Prima Aprilis - ilustracja #1
Symulatory militarne to przeżytek. Przyszłość to kołchozy i wirtualna agroturystyka.

Fani oczekujący wieści od studia Bohemia Interactive, zajmującego się realistyczną grą ArmA II, zostali wczoraj poinformowani o zmianie jej profilu. Ze względu na rosnącą konkurencję na rynku oraz kryzys ekonomiczny twórcy postanowili eksplorować gatunek symulatorów rolniczych. FarmA II, bo tak nazywa się nowe dzieło, pozwoli graczom założyć własny kołchoz i zdominować rynek fikcyjnego postsowieckiego państwa. Oczywiście wykorzystując zaawansowaną sztuczną inteligencję i świetną grafikę.

Hideo Kojima standardowo przygotował żarcik dla fanów. Na oficjalnej stronie firmy Konami opublikowano filmik nawiązujący do niedawnej, dość charakterystycznej prezentacji twórcy z GDC 2009. Żartobliwy zwiastun odnosi się szczególnie do końcowej ilustracji z pokazu, na której pojawiła się tajemnicza informacja o następnej odsłonie Metal Gear Solid. Po więcej informacji odsyłamy bezpośrednio do materiału. Naprawdę warto zobaczyć, bo całość została zrealizowana w świetny sposób.

Świat się śmieje, czyli najlepsze żarty na Prima Aprilis - ilustracja #2
Archiwista widzi więcej dzięki mocy książek.

Odrębną kategorią są dowcipy przygotowane przez firmę Blizzard. Jak zwykle są one zrealizowane na ogromną skalę. Przede wszystkim poznaliśmy zupełnie nową, tajną broń dostępną w StarCrafcie II, którą jest robot utworzony z całej bazy głównej. Ogłoszono także kolejną klasę w Diablo III. Nieznaną wcześniej postacią jest archiwista (lub bibliotekarz), potrafiący miotać książkami i uciszać wrogów niczym niesfornych klientów biblioteki. Oba żarty zostały udokumentowane specjalnym materiałem filmowym!

Swoje pięć minut otrzymali także miłośnicy najpopularniejszego dzieła studia, czyli World of Warcraft. Dowiedzieliśmy się, że wkrótce wprowadzona zostanie opcja Pimp My Mount, nawiązująca do show znanego z MTV (prowadzonego przez Xzibita). Dzięki nowemu rozwiązaniu będzie można odpicować każdego mounta. Fani tego MMORPGa mogą się także spodziewać zupełnie nowego Dance Battle System, czyli trybu PvP polegającego właśnie na pojedynkach w tańcu. Coś dla fanów i fanek breakdance’u?

Świat się śmieje, czyli najlepsze żarty na Prima Aprilis - ilustracja #3
Firma Nintendo rusza z ofertą także dla starszych graczy?

Tymczasem serwis IGN doniósł o nowej wersji Super Smash Bros. Brawl na Wii. Co w niej zobaczymy? Przede wszystkim ekstremalną brutalność i hektolitry krwi. Przekonajcie się sami, oglądając zwiastun, na którym Mario traci głowę. Firma Nintendo ogłosiła też zupełnie oryginalną grę, powstałą na fali popularności wielu dodatkowych urządzeń i akcesoriów. Wii Height polega przede wszystkim na sięganiu jak najwyżej. 5-metrowy kontroler zapewnia zabawę na długie godziny dla całej rodziny.

Warty uwagi jest też szczególnie najnowszy zwiastun Plants vs. Zombies, przeznaczonej na pecety. Gra PopCap Games opowiada, jak sam tytuł wskazuje, o walce roślin (słoneczników) z żywymi zwłokami żądnymi ludzkich mózgów. Twórcy przygotowali komiczną, naprawdę wpadającą w ucho piosenkę i teledysk. Co ciekawe, ta produkcja jest jak najbardziej prawdziwa i w maju będzie dostępna na rynku.

Świetnym polskim akcentem jest natomiast perfekcyjnie zrealizowany zwiastun The Witcher: Mysterious Secrets, nowej gry CD Projekt RED na przenośne konsole. O takim Wiedźminie każdy z nas marzył! W filmie twórca produkcji przekonuje nas, że platformy takie jak DS i PSP są o wiele potężniejsze od pecetów i pozwalają obejść wszelkie ograniczenia, uniemożliwiające pełną swobodę artystyczną. Ponadto zapowiedziano użycie przełomowej technologii Motion Capture – prawdziwa rewolucja w branży!

Poniżej prezentujemy listę najrozmaitszych żartów. Część odnośników może być nieaktualna, gdyż często są one usuwane z końcem pierwszego kwietnia.