Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2009, 11:55

autor: Hululumka

Star Trek Online - rasy, jakich jeszcze nie widzieliśmy

Wszystkich fanów uniwersum Star Treka cierpliwie czekających na nadchodzącą wielkimi krokami pozycję MMO Star Trek Online zapewne ucieszą nowe informacje o rasach, jakie pojawią się w grze.

Wszystkich fanów uniwersum Star Treka cierpliwie czekających na nadchodzącą wielkimi krokami pozycję MMO Star Trek Online zapewne ucieszą nowe informacje o rasach, jakie pojawią się w grze. Na oficjalnym blogu Cryptic Studios pojawił się stosunkowo obszerny wpis mówiący o tym, że do naszej dyspozycji, obok tych od dawna zapowiadanych (jak na przykład Wolkanie, Andorianie, Klingoni, Orion, Gorn czy ludzie), oddane zostaną rasy, które nigdy wcześniej nie pojawiły się na ekranach.

Ponadto, używając elementów dostarczonych przez twórców, będziemy mieli możliwość tworzenia zupełnie nowych ras w kreatorze postaci. Oznacza to, że nic nie stanie nam na przeszkodzie, by przykładowo wymieszać człony Klingona z Jem’Hadar. Oficjalnie niestety nie będziemy mogli przypisać danej rasie dowolnej frakcji – czyli nie przyporządkujemy naszej postaci rasy Orion do ugrupowania Federacji, gdyż linia fabularna nakreśla jej ścisły związek z Imperium Klingonów. Twórcy ratują jednak ten stan rzeczy zapewniając, że przecież będziemy mieli możliwość stworzenia dowolnie wyglądającego bohatera, nazwania jego rasy według uznania i dopowiedzenia sobie samemu, że należy do takiej, a nie innej frakcji.

W kreatorze postaci pojawią się również specjalne atrybuty i punkty, a każda rasa będzie charakteryzować się swoimi własnymi kategoriami. Jeśli zechcemy jednak stworzyć swoją własną nową rasę, będziemy mogli wykorzystać własności z różnych kategorii, dzięki czemu dostaniemy szansę wykonania postaci unikalnej. Jedynym ograniczeniem, jakie autorzy przed nami postawią, będzie możliwość wykreowania tylko dwunożnego humanoida. Oznacza to, że nasza postać nie przybierze wyglądu chociażby pajęczastego Tholiana.

Warto nadmienić, że Star Trek Online jest pierwszą próbą przeniesienia słynnego uniwersum science-fiction w świat MMO. Twórcy posiadają pełną licencję do używania marki, w związku z czym z pewnością zobaczymy w grze wiele tych rzeczy, które też oglądaliśmy w serialach czy filmach. Autorzy mają również nieograniczone przyzwolenie od samego CBS, właściciela marki Star Trek, na tworzenie nowych ras, co z pewnością jeszcze wielokrotnie w fazie produkcji okaże się bardzo przydatne. Akcja gry rozpoczyna się trzydzieści lat po zakończeniu historii opowiedzianej w Star Trek Nemesis, a do naszej dyspozycji oddane zostaną szczegółowo odwzorowane statki kosmiczne i liczne galaktyki. Gracz wraz z czasem i nabytym doświadczeniem dowodzić będzie mógł coraz liczniejszą załogą i silniejszymi jednostkami.

Zainteresowanym chciałbym też dopowiedzieć, że produkcja w swojej historii miała niemałe problemy; na początku roku 2008 jakiekolwiek wydanie stało pod znakiem zapytania. Upadło wtedy studio Perpetual Entertainment zajmujące się grą i przez chwile nie miała ona swego właściciela. Kamień z serca spadł fanom dopiero wtedy, gdy pojawiła się oficjalna informacja, że projekt został przejęty przez Cryptic Studios. Obecnie produkcją zajmuje się ta właśnie firma, dystrybutorem gry będzie natomiast Atari.

Star Trek Online - rasy, jakich jeszcze nie widzieliśmy - ilustracja #1