Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2007, 12:16

autor: Major Doktor Upiorna

Sony zmieni politykę cenową związaną z PlayStation 3

Z ostatnich doniesień serwisu The Financial Times wynika, że firma Sony postanowiła zmienić swoje plany finansowe odnośnie konsoli PS 3. Wprowadzenie zmian do przewidywanego budżetu wymusza powolna sprzedaż owej platformy sprzętowej w Kraju Kwitnącej Wiśni i Stanach Zjednoczonych.

Z ostatnich doniesień serwisu The Financial Times wynika, że firma Sony postanowiła zmienić swoje plany finansowe odnośnie konsoli PlayStation 3. Wprowadzenie zmian do przewidywanego budżetu wymusza powolna sprzedaż owej platformy sprzętowej w Kraju Kwitnącej Wiśni i Stanach Zjednoczonych. Owe informacje potwierdzają słowa Ryojiego Chubachi (prezesa firmy), który powiedział „Nasze przewidywania co do sprzedaży uległy zmianie, a w świecie handlu panuje współzawodnictwo. Jesteśmy właśnie w trakcie wprowadzania korekt do strategii finansowej odnośnie PS3”.

Sony zmieni politykę cenową związaną z PlayStation 3 - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się również, że brytyjski internetowy sklep Gameseek wprowadził czasową promocję owej konsoli i zaproponował cenę L387.87. Natomiast konkurencja z Play.com, Gamestation, Shopto.com na czele nadal chce za nią min. L400. Według Stephena Staley’a, szefa Gameseek, sprzedaż PS3 drastycznie spadła już w drugim tygodniu po premierze w Europie. Dodaje on również, że udzielony rabat ma przyciągnąć potencjalnych klientów. Według jego przewidywań PS3 w niedługim czasie stanieje i stanie się świetnym interesem na następnych osiem lat.