Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2009, 11:15

autor: Piotr "Jiker" Doroń

Scenariusz do Final Fantasy XIII ukończony. Nowe zrzuty ekranowe w sieci

Japoński magazyn Dengeki ujawnił kilka nowych informacji na temat postępów z produkcji Final Fantasy XIII, najnowszej odsłony szalenie popularnego cyklu jRPG, autorstwa firmy Square Enix. Ponadto otrzymaliśmy możliwość wglądu do nowych zrzutów ekranowych, ukazujących wygląd pola walki.

Japoński magazyn Dengeki ujawnił kilka nowych informacji na temat postępów w produkcji Final Fantasy XIII, najnowszej odsłony szalenie popularnego cyklu jRPG, autorstwa firmy Square Enix. Ponadto otrzymaliśmy możliwość wglądu do nowych zrzutów ekranowych, ukazujących wygląd pola walki.

Scenariusz do Final Fantasy XIII ukończony. Nowe zrzuty ekranowe w sieci - ilustracja #1
Scenariusz do Final Fantasy XIII ukończony. Nowe zrzuty ekranowe w sieci - ilustracja #2

Okazuje się, że Square Enix ukończyło już pisanie scenariusza gry oraz tworzenie całej otoczki fabularnej. Jednocześnie firma rozpoczęła finalny etap prac nad oprawą graficzną, która jest już zaprojektowana w 80%. Ostatecznego kształtu zaczął już także nabierać system walki, który będzie stanowić połączenie Active Dimension Battle (ADB – przeciwnicy cały czas widoczni na ekranie) oraz Active Time Battle (ATB – niezależnie ładujące się paski ataku).

Z informacji zawartych w artykule Dengeki dowiadujemy się ponadto, że Square Enix nie zamierza wpisywać się przy okazji Final Fantasy XIII w popularny obecnie trend wydawania dużej liczby bezpłciowych DLC, czyli drobnych dodatków do gier, oferujących zazwyczaj niewiele wnoszące nowości. Powyższa deklaracja cieszy i zwiastuje otrzymanie pełnego produktu, oferującego wszystkie właściwe elementy od samego początku.

Scenariusz do Final Fantasy XIII ukończony. Nowe zrzuty ekranowe w sieci - ilustracja #3

Japońskie Final Fantasy XIII zostanie wydane jeszcze w bieżącym roku. Dotyczy to jednak tylko odsłony przeznaczonej na konsolę PlayStation 3. Wersja na Xboxa 360 trafi bowiem wyłącznie na rynki amerykański i europejski. Dojdzie do tego w 2010 roku. W tym samym czasie do sklepów powędrują bardziej zrozumiałe wersje na PlayStation 3.