Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 marca 2009, 12:30

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

E-Sport: Podsumowanie tygodnia (22-29 marca)

W ostatni weekend zostały rozegrane polskie finały turnieju KODE5 w Counter Strike 1.6, w których wzięło sześć najlepszych drużyn z prowadzonych wcześniej eliminacji. Stawką rozgrywek finałowych były bilety do Moskwy na globalny finał, który odbędzie się na początku marca.

W ostatni weekend zostały rozegrane polskie finały turnieju KODE5 w Counter Strike 1.6, w których wzięło sześć najlepszych drużyn z prowadzonych wcześniej eliminacji. Stawką rozgrywek finałowych były bilety do Moskwy na globalny finał, który odbędzie się na początku maja.

E-Sport: Podsumowanie tygodnia (22-29 marca) - ilustracja #1

Na podstawie czterech tur eliminacyjnych, rozegranych w marcu, do finału dostały się cztery drużyny: BENQ DELTAeSPORTS.COM, Team Plantro, Betsson Voodoo Gaming oraz ukraińskie KerchNET. Dodatkowo, bezpośrednie zaproszenia otrzymały drużyny Frag Executors oraz byłe Meet Your Makers. Największą niespodziankę sprawiło FX. Drużyna uważana za drugą silę na polskiej scenie Counter Strike 1.6 nie zdołała awansować z fazy grupowej, gdzie przegrała z Deltą oraz zaledwie zremisowała z BVG, zdobywając tym samym tylko jeden punkt. Z drugiej strony, świetnie zaprezentowali się gracze zza naszej wschodniej granicy. Zespół KerchNET dotarł aż do finału, gdzie musiał uznać wyższość najlepszej polskiej drużyny ostatnich lat – Meet Your Makers. Tym samym w Moskwie drugi rok z rzędu reprezentować Polskę będzie zespół do niedawna grający jeszcze pod banderą duńskiej organizacji.

Dla fanów najpopularniejszej zespołowej gry sieciowej to jednak nie koniec emocji. Kilka dni temu wystartowała pierwsza liga Heyah Logitech Cybersport, turnieju który od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród graczy. Rozgrywki, w których weźmie 10 najlepszych polskich drużyn Counter Strike 1.6 potrwają 9 tygodni i tradycyjnie już zakończą się finałami na lanie podczas Ostatecznej Rozgrywki 2009. Wśród zespołów, które będą rywalizować o tytuł najlepszej polskiej drużyny, znajdziemy takie formacje jak Meet Your Makers, Frag Executors, D-Link PGS czy BENQ DELTAeSPORTS.COM.

Tymczasem organizacja G7 Teams, zrzeszająca najlepsze drużyny esportowe na świecie wbiła w ubiegłym tygodniu ostatni gwóźdź do trumny upadającego MYM. Warunkiem przynależenia do G7 jest odpowiedni poziom sportowy dywizji oraz opłacanie składek członkowskich. Po upadku ESNations, firmy, która stała za MYM, zespół ten nie był w stanie się wywiązać z warunków współpracy z G7. Sytuacja jest o tyle ciekawa, ze Meet Your Makers było jednym z założycieli tej organizacji, a decyzję o usunięciu MYM podjął Alexander T. Muller, szef SK Gaming czyli największej konkurencji tego zespołu..

E-Sport: Podsumowanie tygodnia (22-29 marca) - ilustracja #2

Zresztą same SK Gaming może mieć podobne problemy już niedługo. W ubiegłym tygodniu esportowe serwisy obiegła informacja o utracie sponsorów przez niemiecką organizację. Podobno ze wsparcia drużyny wycofały się AMD, ATI oraz CM Storm, producent chłodzenia. Ta ostatnia firma szybko jednak zdementowała plotki informując…że to SK zdecydowało się rozwiązać obowiązującą umowę. W chwili obecnej SK Gaming może być pewne wsparcia jedynie firmy SteelSeries oraz Adidasa. Wspomniany wcześniej Muller zapowiedział jednak niedawno, że wkrótce poznamy nowych partnerów zespołu.