Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2017, 11:10

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (14-20 sierpnia 2017)

Trzeci tydzień sierpnia rozpoczyna się debiutem na polskim i światowym rynku remastera kultowej strategii studia Blizzard – StarCraft. Ponadto w okresie od 14 do 20 sierpnia swoją premierę będą miały takie gry jak Observer, Darkwood czy Agents of Mayhem.

Dotarliśmy do połowy sierpnia i choć wciąż do najgorętszego okresu w roku, jeśli chodzi o premiery gier, trochę brakuje, w tym tygodniu na rynku polskim i światowym pojawi się kilka interesujących tytułów. Przede wszystkim, już dziś swój debiut zaliczy zapowiedziany pod koniec marca bieżącego roku StarCraft: Remastered, czyli odświeżona wersja kultowej strategii od studia Blizzard Entertainment. Tytuł dostępny jest wyłącznie na PC. Warto zaznaczyć, że pojawi się on w pełnej polskiej wersji językowej.

StarCraft jest pierwszą ważną premierą tego tygodnia. - Premiery gier w Polsce (14-20 sierpnia 2017) - wiadomość - 2017-08-15
StarCraft jest pierwszą ważną premierą tego tygodnia.

W tym tygodniu swoją premierę będą miały również dwie polskie gry. Pierwszą z nich jest Observer, czyli interesująco zapowiadająca się przygodówka od studia Bloober Team, znanego przede wszystkim z horroru Layers od Fear. Tytuł ten przeniesie nas do cyberpunkowego Krakowa, w którym tytułowy bohater (w tej roli Rutger Hauer), będzie toczył śledztwo związane z jego dawno zaginionym synem. Do prawdy dojdzie dzięki swojej niezwykłej zdolności – możliwości hakowania umysłów napotkanych postaci. Drugą rodzimą produkcją, która pojawi się w tym tygodniu na rynku, jest Darkwood, debiutancki projekt warszawskiego studia Acid Wizard. Ten ciekawy survival horror z widokiem izometrycznym jest dostępny w ramach Wczesnego Dostępu Steam już od ponad trzech lat, lecz dopiero 17 sierpnia gracze otrzymają w swoje ręce pełną wersję.

W okresie między 14 a 20 sierpnia na rynku zadebiutuje również Agents of Mayhem, czyli nowa gra akcji TPP z otwartym światem od studia Volition, twórców między innymi serii Red Faction oraz Saints Row. Wcielimy się w niej w tytułowych agentów, którzy muszą stanąć do walki ze złowrogim Doktorem Babylonem. Całość została utrzymana w dość luźnej, kreskówkowej konwencji. Tytuł zadebiutuje jutro na platformie Steam w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy). Natomiast 18 sierpnia będzie miała miejsce premiera Agents of Mayhem na PlayStation 4, Xboksie One oraz PC w pudełku.

Na koniec jeszcze mała gratka dla miłośników bardziej klasycznych przygodówek. W tym tygodniu swoją premierę na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One będzie miała gra Filary Ziemi od studia Daedalic Entertainment, twórców między innymi serii Deponia. Ten oparty na powieści historycznej autorstwa Kena Folletta tytuł przeniesie nas do XII-wiecznej Anglii, konkretnie do burzliwego dla tego kraju okresu zwanego Anarchią, podczas którego rozpętuje się krwawa wojna o sukcesję po Henryku I. Produkcja będzie dostępna w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy). Jutro nastąpi premiera na platformach elektronicznych, dzień później gra pojawi się na półkach polskich sklepów w pudełku.

Od jutra miłośnicy przygodówek będą mogli zanurzyć się w świecie Filarów Ziemi. - Premiery gier w Polsce (14-20 sierpnia 2017) - wiadomość - 2017-08-15
Od jutra miłośnicy przygodówek będą mogli zanurzyć się w świecie Filarów Ziemi.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełku, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Poniedziałek, 14 sierpnia

Wtorek, 15 sierpnia

Środa, 16 sierpnia

Czwartek, 17 sierpnia

Piątek, 18 sierpnia

Wczesny dostęp

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.