Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2017, 11:10

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (14-20 sierpnia 2017)

Trzeci tydzień sierpnia rozpoczyna się debiutem na polskim i światowym rynku remastera kultowej strategii studia Blizzard – StarCraft. Ponadto w okresie od 14 do 20 sierpnia swoją premierę będą miały takie gry jak Observer, Darkwood czy Agents of Mayhem.

Dotarliśmy do połowy sierpnia i choć wciąż do najgorętszego okresu w roku, jeśli chodzi o premiery gier, trochę brakuje, w tym tygodniu na rynku polskim i światowym pojawi się kilka interesujących tytułów. Przede wszystkim, już dziś swój debiut zaliczy zapowiedziany pod koniec marca bieżącego roku StarCraft: Remastered, czyli odświeżona wersja kultowej strategii od studia Blizzard Entertainment. Tytuł dostępny jest wyłącznie na PC. Warto zaznaczyć, że pojawi się on w pełnej polskiej wersji językowej.

StarCraft jest pierwszą ważną premierą tego tygodnia. - Premiery gier w Polsce (14-20 sierpnia 2017) - wiadomość - 2017-08-15
StarCraft jest pierwszą ważną premierą tego tygodnia.

W tym tygodniu swoją premierę będą miały również dwie polskie gry. Pierwszą z nich jest Observer, czyli interesująco zapowiadająca się przygodówka od studia Bloober Team, znanego przede wszystkim z horroru Layers od Fear. Tytuł ten przeniesie nas do cyberpunkowego Krakowa, w którym tytułowy bohater (w tej roli Rutger Hauer), będzie toczył śledztwo związane z jego dawno zaginionym synem. Do prawdy dojdzie dzięki swojej niezwykłej zdolności – możliwości hakowania umysłów napotkanych postaci. Drugą rodzimą produkcją, która pojawi się w tym tygodniu na rynku, jest Darkwood, debiutancki projekt warszawskiego studia Acid Wizard. Ten ciekawy survival horror z widokiem izometrycznym jest dostępny w ramach Wczesnego Dostępu Steam już od ponad trzech lat, lecz dopiero 17 sierpnia gracze otrzymają w swoje ręce pełną wersję.

W okresie między 14 a 20 sierpnia na rynku zadebiutuje również Agents of Mayhem, czyli nowa gra akcji TPP z otwartym światem od studia Volition, twórców między innymi serii Red Faction oraz Saints Row. Wcielimy się w niej w tytułowych agentów, którzy muszą stanąć do walki ze złowrogim Doktorem Babylonem. Całość została utrzymana w dość luźnej, kreskówkowej konwencji. Tytuł zadebiutuje jutro na platformie Steam w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy). Natomiast 18 sierpnia będzie miała miejsce premiera Agents of Mayhem na PlayStation 4, Xboksie One oraz PC w pudełku.

Na koniec jeszcze mała gratka dla miłośników bardziej klasycznych przygodówek. W tym tygodniu swoją premierę na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One będzie miała gra Filary Ziemi od studia Daedalic Entertainment, twórców między innymi serii Deponia. Ten oparty na powieści historycznej autorstwa Kena Folletta tytuł przeniesie nas do XII-wiecznej Anglii, konkretnie do burzliwego dla tego kraju okresu zwanego Anarchią, podczas którego rozpętuje się krwawa wojna o sukcesję po Henryku I. Produkcja będzie dostępna w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy). Jutro nastąpi premiera na platformach elektronicznych, dzień później gra pojawi się na półkach polskich sklepów w pudełku.

Od jutra miłośnicy przygodówek będą mogli zanurzyć się w świecie Filarów Ziemi. - Premiery gier w Polsce (14-20 sierpnia 2017) - wiadomość - 2017-08-15
Od jutra miłośnicy przygodówek będą mogli zanurzyć się w świecie Filarów Ziemi.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełku, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Poniedziałek, 14 sierpnia

Wtorek, 15 sierpnia

Środa, 16 sierpnia

Czwartek, 17 sierpnia

Piątek, 18 sierpnia

Wczesny dostęp