Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka Ancient Amuletor (PS4)

Ancient Amuletor

Gra akcji z wyraźnie zarysowanymi elementami produkcji typu tower defense, opracowana przez chińskie studio TiGames.

Akcji | FPP | tower defense | multiplayer | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Ancient Amuletor (PS4)

producent: TiGames

wydawca: TiGames

data premiery gry:

27cze2017

PS4

16sie2017

PC

Ancient Amuletor to gra akcji, opracowana przez chińskie studio TiGames z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Produkcja, która pojawiła się między innymi na platformie PC i PS4, czerpie garściami z dorobku tytułów spod znaku tower defense.

Fabuła

Warstwa fabularna odgrywa w Ancient Amuletor drugoplanową rolę. Gracz trafia do oryginalnego uniwersum, w którym magowie i rewolwerowcy walczą z agresywnymi przeciwnikami w miejscach wyjętych ze starożytnego Egiptu, antycznej Grecji czy wreszcie Cesarstwa Rzymskiego.

Mechanika

W Ancient Amuletor na platformie PC i PS4 akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filar rozgrywki stanowi obrona magicznych kryształów przed atakującymi je falami przeciwników. Przed rozpoczęciem właściwej zabawy wybieramy jednego z bohaterów. W premierowej wersji gry do naszej dyspozycji oddano czterech protagonistów: wspomnianemu wcześniej, uzbrojonemu w charakterystyczną laskę magowi i dysponującej parą niewielkich dwururek pani rewolwerowiec towarzyszy łuczniczka oraz lalkarz. Herosi robią użytek zarówno z unikalnego oręża, jak i z indywidualnych umiejętności.

Opisywana tutaj produkcja wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości oraz dedykowanych kontrolerów ruchowych. Warto również odnotować, że wzorem wielu innych gier tego typu w trakcie rozgrywki nie mamy możliwości swobodnego przemieszczania się po mapie – możemy jedynie rozglądać się po otoczeniu.

Tryby gry

W Ancient Amuletor grać można nie tylko w pojedynkę, lecz także w towarzystwie maksymalnie trójki znajomych. Tryb multiplayer umożliwia kooperację przez Internet.

Kwestie techniczne

Ancient Amuletor na platformie PC i PS4 działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Trójwymiarowa oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom wykonania – uwagę zwraca przede wszystkim dopracowane z dbałością o detale środowisko, a dopełnienie całości stanowią komiksowe komunikaty towarzyszące eliminacji adwersarzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Strefa PlayStation VR

Sprzęt i Gry na PSVR

Zobacz Więcej

Gry podobne do Ancient Amuletor

Klasyfikacja PEGI Ancient Amuletor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ancient Amuletor

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4590 3.3 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060/8 GB Radeon RX 480 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10
Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10

PC
PS4