Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2017, 12:36

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

StarCraft: Remastered także po polsku

Studio Blizzard Entertainment ujawniło, że gra StarCraft: Remastered dostępna będzie w trzynastu wersjach językowych, w tym także w polskiej.

Wczoraj studio Blizzard Entertainment oficjalnie zapowiedziało grę StarCraft: Remastered. Przy okazji opublikowało dokumenty z najważniejszymi informacjami. O większości z nich już pisaliśmy, ale okazało się też, że tytuł doczeka się trzynastu wersji językowych: angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej latynoamerykańskiej, hiszpańskiej europejskiej, brazylijskiej portugalskiej, włoskiej, rosyjskiej, koreańskiej, japońskiej, dwóch rodzajów chińskiej oraz polskiej. Szczegółów nie zdradzono, ale produkcje amerykańskiego giganta oferują w naszym kraju pełną lokalizację (dubbing), więc raczej tak samo będzie i w tym przypadku.

StarCraft: Remastered ma oferować wsparcie dla wysokich rozdzielczości, w tym nawet 4K. - StarCraft: Remastered także po polsku - wiadomość - 2017-03-27
StarCraft: Remastered ma oferować wsparcie dla wysokich rozdzielczości, w tym nawet 4K.
StarCraft: Remastered w skrócie:
  • zremasterowana wersja klasycznej gry strategicznej;
  • rozgrywka pozostanie niezmieniona;
  • oprawa graficzna i funkcjonalność sieciowa doczekają się sporych zmian.

O pozostałych szczegółach pisaliśmy wczoraj, ale warto przypomnieć te najważniejsze. Oprawa graficzna doczeka się szeregu zmian (wsparcie dla wysokich rozdzielczości, więcej detali, itd.), choć pozostanie dwuwymiarowa. Sporo nowości znajdziemy w sieciowym aspekcie produkcji. Blizzard Entertainment przystosuje projekt do dzisiejszych standardów i otrzymamy nowoczesny matchmaking, przechowywanie zapisanych stanów gry w chmurze oraz dostęp do twórczości fanów. Natomiast balans rozgrywki oraz jej mechanika pozostaną nietknięte.

Premiera StarCraft: Remastered odbędzie się latem bieżącego roku. Tytuł dostępny będzie wyłącznie na komputerach osobistych.