Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2017, 16:50

Digital Dragons 2017 - poznaliśmy kolejnych prelegentów

Krakowski Park Technologiczny ogłosił nazwiska kolejnych prelegentów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji konferencji Digital Dragons. W dniach 22-23 maja w Krakowie prócz takich osobistości z branży gier jak Sam Lake czy John Romero, będzie można spotkać również Ramiego Ismaila, Petera Vestiego Frendrupa oraz Hirokazu Yasuharę.

Digital Dragons 2017 - poznaliśmy kolejnych prelegentów - ilustracja #1

Organizowana od 2012 roku przez Krakowski Park Technologiczny konferencja Digital Dragons jest największym tego typu wydarzeniem przeznaczonym dla producentów gier w Europie Środkowej. Nic zatem dziwnego, że koordynatorom zależy na zaproszeniu uznanych osobistości z branży, by mogły się one podzielić swoimi doświadczeniami z uczestnikami imprezy, których liczba stale rośnie (w zeszłym roku w Krakowie pojawiło się ponad 1300 osób reprezentujących 438 firm z ponad 30 różnych krajów). W styczniu, gdy ruszyła sprzedaż biletów na tegoroczną edycję Digital Dragons, poznaliśmy nazwiska pierwszych prelegentów, którzy wystąpią podczas konferencji. Wśród nich znaleźli się między innymi Sam Lake (scenarzysta takich produkcji jak Max Payne, Alan Wake oraz Quantum Break) oraz Brenda Romero (odpowiedzialna między innymi za stworzenie gier z serii Wizardry oraz Jagged Alliance). Z czasem potwierdzono również obecność takich tuzów branży jak John Romero (Doom, Quake, Wolfenstein 3D), James Ohlen (Baldur's Gate I i II, Star Wars: Knights of the Old Republic, Jade Empire) oraz Daniel Varva (Mafia I i II, Kingdom Come: Deliverance). Dziś poznaliśmy kolejną trójkę, która pojawi się ze swoimi panelami na krakowskiej imprezie. Są to Rami Ismail, Peter Vesti Frendrup oraz Hirokazu Yasuhara. Oto ich sylwetki:

  • Rami Ismail – współzałożyciel niezależnego duńskiego studia Vlambeer, znanego chociażby z takich gier jak Nuclear Throne, GUN GODZ i Serious Sam: The Random Encounter. Ismail jest znany w branży jako zagorzały przeciwnik piractwa. Zasłynął również ogromną determinacją w szukaniu inspiracji do swoich produkcji w najmniej oczywistych miejscach. To również doświadczony prelegent – wielokrotnie występował już podczas najróżniejszych wydarzeń gamingowych na całym świecie. W tym roku będzie miał okazję przedstawić swój punkt widzenia na niektóre kwestie słuchaczom zgromadzonym w Krakowie.
  • Peter Vesti Frendrup senior level designer w szwedzkim studiu DICE. Obecnie znany przede wszystkim z projektu kampanii w Battlefield 1 oraz DLC Nie Przejdą. Wcześniej pracował również przy Far Cry 4 oraz Splinter Cell: Blacklist. Podczas Digital Dragons 2017 opowie o tym, jak projektuje się gry w dużych zespołach.
  • Hirokazu Yasuhara – projektant gier, prawdziwy weteran branży. Pracował między innymi w Sedze, Naughty Dog oraz Nintendo. Na swoim koncie ma takie przeboje jak Sonic the Hedgehog, Jak and Daxter oraz Uncharted: Drake’s Fortune. Obecnie wraz z zespołem Unity Technology Japan zajmuje się on tworzeniem materiałów edukacyjnych w zakresie projektowania gier.
Rami Ismail, jeden z prelegentów Digital Dragons 2017. - Digital Dragons 2017 - poznaliśmy kolejnych prelegentów - wiadomość - 2017-03-28
Rami Ismail, jeden z prelegentów Digital Dragons 2017.

Jak zapewniają organizatorzy, nie ogłoszono jeszcze wszystkich prelegentów mających pojawić się w Krakowie na Digital Dragons 2017. Kolejne niespodzianki zostaną wyjawione wkrótce. Krakowski Park Technologiczny przewiduje, że podczas konferencji odbędzie się ponad 100 godzin prelekcji i wykładów, prowadzonych przez najlepszych polskich i zagranicznych specjalistów z branży.

Porady Hirokazu Yasuhary, prawdziwego weterana branży, będą z pewnością nie do przecenienia. - Digital Dragons 2017 - poznaliśmy kolejnych prelegentów - wiadomość - 2017-03-28
Porady Hirokazu Yasuhary, prawdziwego weterana branży, będą z pewnością nie do przecenienia.

Digital Dragons 2017 odbędzie się w Krakowie w dniach 22-23 maja w centrum konferencyjnym ICE Kraków przy ulicy Marii Konopnickiej 17. Pod tym adresem można rezerwować bilety na to wydarzenie. Do końca marca jeszcze obowiązują promocyjne ceny (780 złotych za wejściówkę standardową oraz 910 złotych za biznesową; od 1 kwietnia kwoty te wzrosną odpowiednio do 910 złotych i 1300 złotych). Podczas imprezy rozdane zostaną nagrody dla najlepszych gier niezależnych (event Indie Showcase; do 16 kwietnia zespoły deweloperskie mogą zgłaszać do niego swoje produkcje tutaj) oraz Digital Dragons Awards, jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskiej branży gier (nominacje do nich można znaleźć tutaj). Jednym z patronów strategicznych całego wydarzenia jest portal GRYOnline.pl.

Peter Vesti Frendrup zdradzi natomiast, jak tworzy się gry w dużych zespołach. - Digital Dragons 2017 - poznaliśmy kolejnych prelegentów - wiadomość - 2017-03-28
Peter Vesti Frendrup zdradzi natomiast, jak tworzy się gry w dużych zespołach.