Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Serious Sam: The Random Encounter (PC)

Serious Sam: The Random Encounter PC

Serious Sam: The Random Encounter to gra z gatunku jRPG, stworzona przez studio Vlambeer. Fabuła osadzona została w uniwersum cyklu Serious Sam. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego bohatera oraz dwójki jego wiernych towarzyszy, którzy muszą stawić czoła hordom potworów.

RPG | 2D | indie | jRPG

PC Windows
Okładka Serious Sam: The Random Encounter (PC)

producent: Vlambeer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24października2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Serious Sam: The Random Encounter to projekt studia Vlambeer (Super Crate Box, Ridiculous Fishing) zrealizowany w ramach akcji ogłoszonej przez firmy Croteam i Devolver Digital, której celem było wsparcie wydawnicze najlepszych niezależnych gier osadzonych w uniwersum cyklu Serious Sam. Inspirując się przygodami tytułowego bohatera deweloperzy pokusili się o produkcję z gatunku jRPG.

Fabuła Serious Sam: The Random Encounter koncentruje się wokół planu zgładzenia Mentala. Okazuje się, że mimo sukcesu misji Sama przedstawionej w Serious Sam: First Enconuter nie wszystko poszło zgodnie z planem. Decyduje się on więc na kolejną podróż w przyszłość, by zabić swego arcywroga. Niestety, bohater i dwaj jego kompanii wpadają w pułapkę zastawioną przez Ugh-Zana. By wydostać się z opresji, drużyna śmiałków musi stawić czoła hordom różnej maści potworów.

Kampania główna podzielona została na trzy rozdziały, z których każdy liczy trzy poziomy. Dodatkowo gracze mogą spróbować swoich sił w trybie bez zakończenia (endless mode).

Mechanika gry łączy rozgrywkę turową i w czasie rzeczywistym. Kierowana przez gracza drużyna przemierza lokacje, przy czym na każdym kroku pojawia się szansa „przypadkowego spotkania” z przeciwnikami. Pojedynki podzielone są na naprzemienne sekwencje – etap przygotowania (podczas którego można np. dokonać wyboru broni) i następujące po nim 5 sekund walki „na żywo”. Zniszczenie wszystkich przeciwników doładowuje pasek ilustrujący postępy bohaterów. Nagrodą za jego zapełnienie jest nowa broń oraz przywrócenie herosów do pełni sił.

Stylistyka oprawy audiowizualnej Serious Sam: The Random Encounter nawiązuje do gier z epoki komputerów 8- i 16-bitowych, co osiągnięte zostało przy użyciu zabiegu pikselizacji dwuwymiarowej grafiki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Serious Sam: The Random Encounter

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Serious Sam: The Random Encounter

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 256 MB RAM (zgodna z DirectX 8.0)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7