Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2017, 10:23

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dziś premiera StarCraft: Remastered

Dziś wieczorem zadebiutuje StarCraft: Remastered - odświeżona wersja słynnego RTS-a z 1998 roku. Produkcja zaoferuje poprawioną grafikę, lepszy matchmaking i kilka innych atrakcji, o których piszemy w niniejszej wiadomości.

Studio Blizzard Entertainment udostępni dziś grę StarCraft: Remastered – odświeżoną edycję kultowej produkcji strategicznej z 1998 roku. Według opublikowanej ostatnio informacji nastąpi to o godzinie 19:00 czasu polskiego, więc do rozpoczęcia zabawy pozostało jeszcze trochę czasu. W oczekiwaniu na debiut postanowiliśmy przypomnieć kilka najważniejszych informacji.

StarCraft: Remastered zadebiutuje wieczorem. - Dziś premiera StarCraft: Remastered - wiadomość - 2017-08-14
StarCraft: Remastered zadebiutuje wieczorem.

Co zaoferuje StarCraft: Remastered?

Pod względem rozgrywki tytuł oferować ma dokładnie to samo, co oryginał. Deweloperzy nie wprowadzili do zabawy żadnych nowinek, zostawiając wszystko po staremu, w tym także balans jednostek. Zmiany ograniczają się do pozostałych elementów – dostaniemy przede wszystkim ulepszony matchmaking, spełniający dzisiejsze standardy. W łatwiejszy sposób będziemy mogli korzystać z twórczości fanów, a dodatkowo zrobimy użytek ze skrótów klawiszowych. Główną atrakcją będzie jednak ładniejsza oprawa graficzna, choć i w tym przypadku nie spodziewajcie się rewolucji. Ekipa Blizzard Entertainment wprowadziła m.in. obsługę rozdzielczości 4K oraz lepszy wygląd map, budowli i jednostek. Zachowana zostanie jednak ogólna stylistyka i klimat. Dodatkową atrakcją mają być nagrane na nowo dialogi i muzyka, a także komiksowe przerywniki wyjaśniające fabułę. Warto również wspomnieć, że projekt dostępny będzie w polskiej wersji językowej.

Wymagania sprzętowe

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy
  • Procesor: Intel Pentium D/AMD Athlon 64 X2 lub lepszy
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Miejsce na dysku twardym: 2,8 GB
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce 6800/ATI Radeon X1600 Pro lub lepsza (256 MB vRAM)

Zalecane:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
  • Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 2,4 GHz/AMD Athlon 64 X2 5000+ 2,6 GHz lub lepszy
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce 8800 GT/ATI Radeon HD 4850 lub lepsza (512 MB VRAM)

Gdzie kupić?

StarCraft: Remastered dostępne będzie w ramach cyfrowej dystrybucji. Tytuł kupicie w oficjalnym sklepie Blizzarda. Obecnie możecie jeszcze składać zamówienia przedpremierowe w cenie 14,99 euro (około 64 zł).

Stream z okazji premiery

Jeżeli wstrzymujecie się z zakupem i chcecie najpierw zobaczyć co i jak, to dziś o godzinie 21:00 czasu polskiego rozpocznie się specjalne wydarzenie. Na Twitchu będziecie mogli obejrzeć transmisję rozgrywki LAN, z udziałem kilku popularnych streamerów.

Darmowy oryginał

Na koniec należy jeszcze dodać, że oryginalny StarCraft dostępny jest od kwietnia bieżącego roku za darmo. By go otrzymać, wystarczy tylko posiadać konto Blizzard. Grę pobierzecie z tego miejsca.