Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2009, 11:50

autor: Maciej Śliwiński

Premiera Merchants of Brooklyn w Steam 17 marca

Paleo Entertainment podało wczoraj oficjalną datę premiery ich debiutanckiego projektu, utrzymanej w komiksowych klimatach gry Merchants of Brooklyn. W M.O.B zagramy już 17 marca, a tytuł pobrać będzie można z platformy Steam.

Studio Paleo Entertainment podało wczoraj oficjalną datę premiery swojego debiutanckiego projektu, utrzymanej w komiksowych klimatach gry Merchants of Brooklyn. W M.O.B zagramy już 17 marca, a tytuł pobrać będzie można z platformy Steam.

Merchants of Brooklyn poza PC zostanie również wydana na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360, jednak developer nie wspomina na razie nic o datach premier tych wersji. Twórcy gry w oficjalnych wypowiedziach podkreślają oryginalność i innowacyjność swojego produktu: „Chcieliśmy pokazać wszystko to, co czyni studio Paleo Entertainment innym i wyjątkowym przy okazji prac nad Merchants of Brooklyn. Gra oferuje ciekawy i wyróżniający się gameplay, który wyraża naszą filozofię tworzenia gier. ” – zapowiada Troy Latimer, prezes Paleo.

Atrakcyjność rozgrywki może zapewnić przede wszystkim użyty engine. M.O.B zostało stworzone na przygotowanym przez studio Crytec silniku CryEngine 2, znanym choćby z gry Crysis. Dzięki temu, w grze będzie możliwa bardzo szeroka interakcja z otoczeniem. Wykorzystanie elementów otaczającego nas świata ma być kluczowe dla prowadzenia rozgrywki zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i grze wieloosobowej.

Fabuła gry osadzona jest w Nowym Jorku przyszłości. W 3100 roku, miasto zostało zalane przez ocean, a mieszkańcy żyją na platformach zbudowanych na dachach wieżowców. W dolnych partiach miasta mieszkają niższe klasy społeczne. Wcielamy się w przedstawiciela takiej warstwy, Matteo Savio, który bierze udział w nielegalnych walkach futurystycznych gladiatorów. Jego marzeniem i planem jest ucieczka z dolnych części miasta i przejęcie kontroli nad strefami zarezerwowanymi dla elit.

Premiera Merchants of Brooklyn w Steam 17 marca - ilustracja #1
Premiera Merchants of Brooklyn w Steam 17 marca - ilustracja #2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Drug Wars

Drug Wars