Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2009, 08:59

autor: Jiker

Prace nad Terminator: Salvation ukończone

Szwedzki deweloper GRiN oraz firma Streamline Studios poinformowały o ukończeniu prac nad grą akcji Terminator: Salvation – The Videogame, powstającą na licencji kinowego obrazu o tym samym tytule, z Christianem Balem w roli głównej. Produkcja, która zostanie wprowadzona na światowe rynki pod skrzydłami koncernu Warner Bros., trafi do amerykańskich sklepów 19 maja.

Szwedzki deweloper GRiN oraz firma Streamline Studios poinformowały o ukończeniu prac nad grą akcji Terminator: Salvation – The Videogame, powstającą na licencji kinowego obrazu o tym samym tytule, z Christianem Balem w roli głównej. Produkcja, która zostanie wprowadzona na światowe rynki pod skrzydłami koncernu Warner Bros., trafi do amerykańskich sklepów 19 maja. Europejczycy otrzymają własną wersję dzieła niedługo potem.

Według oficjalnych danych wydawcy oraz producentów przedstawionych za sprawą oficjalnego serwisu internetowego poświęconego grze, stanie się to 29 maja. W takiej sytuacji, w obu przypadkach będziemy mieć zatem do czynienia z premierą następującą tuż przed kinowym debiutem obrazu, nad którym nadzór sprawuje popularny reżyser McG (w Stanach dojdzie do niego 21 maja, a w Europie na początku czerwca). Trzeba przyznać, że jest to najlepsze wyjście – gra prezentuje bowiem historię mającą miejsce dwa lata przed fabułą filmu. Nie uświadczymy zatem tzw. spojlerów, a tego typu zagrywka uchroni dodatkowo twórców przed koniecznością spłycenia rozgrywki i nagięcia jej pod kątem wydarzeń prezentowanych w filmie.

Prace nad Terminator: Salvation ukończone - ilustracja #1

Terminator: Salvation będzie grą akcji, która, jak zapewniają autorzy, zredefiniuje na nowo styl, w jakim powinny podążać wszystkie produkcje powstające w oparciu o markę Terminator. Na zaprezentowanych filmach dzieło GRiN przedstawiane jest jako rasowa strzelanina, czerpiąca bardzo wiele z takich produkcji, jak Gears of War czy Lost Planet. Wydaje się, że faktycznie jest to najbardziej słuszna droga prezentacji historii Johna Connora, w którego wcielimy się w grze. O ile jednak w filmie pełnić on będzie rolę przywódcy ruchu oporu wymierzonego przeciwko Skynetowi, o tyle w produkcji Szwedów poznamy go jeszcze jako szeregowego bojownika o wolność. W miarę postępów i kolejnych bohaterskich czynów odnotujemy liczne zmiany w jego charakterze, które poprowadzą młodego Connora do ostatecznej przemiany w prawdziwego lidera. Akcja Terminator: Salvation osadzona zostanie na terenie miasta Los Angeles, zniszczonego przez nuklearny kataklizm.

W dziele studia GRiN nie uświadczymy niestety obecności Christiana Bale’a, aktora odgrywającego rolę Johna Connora w obrazie kinowym, który najwyraźniej nie zgodził się na wykorzystanie swojego wizerunku. Problemów z nawiązaniem współpracy nie uświadczono natomiast w przypadku rapera Commona oraz aktorek Moon Bloodgood oraz Rose McGowan.

Terminator: Salvation – The Videogame zostanie wydane w wersjach na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Więcej informacji na temat gry możecie uzyskać z zapowiedzi, opublikowanej na naszych łamach przed kilkoma dniami.