Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2009, 08:35

autor: Maciej Śliwiński

Star Trek: D.A.C również na PC

Star Trek: D.A.C, kosmiczny shooter osadzony w świecie wykreowanym w kultowej serii filmów, a przygotowywany przez studio Naked Sky Entertainment, zostanie wydany również na PC. Gra swoją premierę będzie miała w maju, razem z filmem, który w tym samym czasie pojawi się na kinowych ekranach.

Star Trek: D.A.C, kosmiczny shooter osadzony w świecie wykreowanym w kultowej serii filmów, a przygotowywany przez studio Naked Sky Entertainment, zostanie wydany również na PC. Gra swoją premierę będzie miała w maju, razem z filmem, który w tym samym czasie pojawi się na kinowych ekranach.

Do tej pory wydawało się, że Star Trek: D.A.C dostępny będzie wyłącznie dla użytkowników konsol PlayStation 3 oraz Xbox 360. Wczoraj jednak, Paramount Digital Entertainment wraz z Naked Sky poinformowały, że tytuł będzie dostępny również na komputery osobiste, a jego premiera odbędzie się niedługo po konsolowej. Posiadacze PS3 oraz Xboxa 360 będą mogli pobrać Star Trek: D.A.C z sieciowych usług oferowanych przez swoje konsole: Xbox LIVE oraz PlayStation Network. Nie wiadomo na razie, ile kosztować będzie najnowsza gra osadzona w świecie Star Treka.

Twórcy gry zapewniają, że Star Trek: D.A.C, który zadebiutuje w tym samym czasie co film, ma wszelkie szanse stać się popularną grą. Tom Lesiński, prezes Paramount Digital Entertainment, powiedział, że: „nadchodzący film połączy zarówno nowych, jak i starych fanów serii Star Trek. Podobnie jest z grą, która w zręcznościowy sposób pozwoli dowodzić gwiezdną flotą” .

Gra będzie nastawiona głównie na rozgrywkę sieciową. W jednym pojedynku będzie mogło rywalizować maksymalnie 12 graczy, kierujących statkami zarówno Gwiezdnej Floty, jak i Imperium Romulan. W trybie dla jednego gracza będziemy konkurować ze sterowanymi przez komputer botami, poza tym gra oferuje również możliwość zabawy w systemie kooperacji. W Star Trek: D.A.C otrzymamy trzy tryby rozgrywki: Team Deathmatch, gdzie dwie drużyny w bezpośredniej walce będą walczyć o zwycięstwo, Conquest, w którym wygra ta drużyna, która zdobędzie kontrolę nad wszystkimi wyznaczonymi w przestrzeni kosmicznej punktami, oraz Assualt polegający na kontrolowaniu lub bronieniu określonego sektora kosmosu.

W grze mają być dostępne wszystkie statki kosmiczne znane z filmowych serii. Dodane zostaną również te, które pojawią się dopiero w najnowszym filmie. Będzie można je podzielić na trzy podstawowe rodzaje: statki flagowe, myśliwce oraz bombowce. Kierowanie każdym z nich ma wymagać od gracza zupełnie innych umiejętności i wymuszać inny styl rozgrywki. W trakcie zabawy statki można będzie ulepszać, dzięki znalezionym w kosmosie przedmiotom.

Star Trek: D.A.C ma zachwycać również świetną grafiką, która wiernie będzie oddawała kosmiczną rzeczywistość znaną z serii filmów. Wczoraj zaprezentowano kilka nowych obrazków, część z nich możecie zobaczyć poniżej.

Star Trek: D.A.C również na PC - ilustracja #1
Star Trek: D.A.C również na PC - ilustracja #2
Star Trek: D.A.C również na PC - ilustracja #3
Star Trek: D.A.C również na PC - ilustracja #4
Star Trek: D.A.C również na PC - ilustracja #5