Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 kwietnia 2007, 18:02

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Poradnik: Europa Universalis III

Europa Universalis jest grą dość złożoną. Z tego względu ten poradnik nie powinien być traktowany jako źródło wyczerpującej wiedzy na jej temat. Moim celem było raczej stworzenie tekstu będącego pomocą dla graczy rozpoczynających swoją przygodę z grami tworzonymi przez Paradox, niż napisanie kompendium wiedzy dla weteranów.

„Europa Universalis jest grą dość złożoną. Z tego względu ten poradnik nie powinien być traktowany jako źródło wyczerpującej wiedzy na jej temat. Moim celem było raczej stworzenie tekstu będącego pomocą dla graczy rozpoczynających swoją przygodę z grami tworzonymi przez Paradox, niż napisanie kompendium wiedzy dla weteranów. Dokonując selekcji materiału do poradnika zdecydowałem się więc skupić na rozgrywce państwami europejskimi.

Poradnik omawia jedynie wybrane zagadnienia – takie które w mojej opinii są najważniejsze dla typowej rozgrywki i te które są na dzień dzisiejszy najlepiej udokumentowane. Wraz z instrukcją powinien być wystarczają pomocą dla każdego gracza zainteresowanego spróbowania swoich sił w pisaniu historii za pomocą jednej z najlepszych strategicznych gier historycznych jaka powstała na PC.

Najlepszym nauczycielem jest jednak doświadczenie. Po kilku grach odkryjesz pewnie strategie i sztuczki nie opisane powyżej, a po kolejnych 2-3 miesiącach uznasz że połowa moich rad jest daleka od doskonałości. I bardzo dobrze

W takich grach jak Europa Universalis najwięcej przyjemności daje samodzielne odkrywanie nowych rozwiązań i strategii. Mam nadzieję że będziesz z tego drogi Czytelniku czerpał tyle przyjemności co ja.” - „Gajos”

Europa Universalis III - poradnik

Pełna wersja poradnika do gry Europa Universalis III w formacie PDF dostępna jest w Strefie Premium oraz za pomocą usługi Poradnik za SMS.