Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2011, 16:00

autor: Olek

Polska data premiery, cena i wymagania sprzętowe gry Might & Magic Heroes VI

To mogą być wspaniałe wakacje dla fanów serii Heroes of Might & Magic. 24 czerwca, a więc dwa dni po nadejściu kalendarzowego lata i rozdaniu świadectw w większości szkół (w tym roku wyjątkowo w środę - 22 czerwca), na sklepowe półki w całej Europie, w tym i w naszym kraju, trafi najnowsza odsłona kultowego cyklu.

To mogą być wspaniałe wakacje dla fanów serii Heroes of Might & Magic. 24 czerwca, a więc dwa dni po nadejściu kalendarzowego lata i rozdaniu świadectw w większości szkół (w tym roku wyjątkowo w środę - 22 czerwca), na sklepowe półki w całej Europie, w tym i w naszym kraju, trafi najnowsza odsłona kultowego cyklu. Tymczasem już od poniedziałku na łamach serwisu gry-online.pl rusza specjalny konkurs związany z grą Might & Magic Heroes VI.

Wygląda na to, że zapowiadana na wiosnę światowa premiera uległa przesunięciu i koncernowi Ubisoft nie uda się dotrzymać obietnicy wiosennej premiery najnowszej części „herosów”. Po pięciu latach oczekiwań dwa dni zwłoki nie czynią już jednak większej różnicy. Tym bardziej, że w zamian za cierpliwość rodzimi gracze otrzymają pełną polską wersję językową gry.

Przeznaczona wyłącznie na komputery PC strategia studia Black Hole Games oferowana będzie w naszym kraju w dwóch edycjach: standardowej i kolekcjonerskiej. W dniu premiery cena pierwszej z nich wyniesie 139,90 zł. Za kolekcjonerską edycję Might & Magic Heroes VI przyjdzie zapłacić o 60 zł więcej (199,90 zł). W okazałym pudełku poza grą znajdą się jednak:

Polska data premiery, cena i wymagania sprzętowe gry Might & Magic Heroes VI - ilustracja #1
 1. T-shirt ze specjalnym motywem graficznym,
 2. unikalny, metalowy pierścień,
 3. poster z gry,
 4. płyta CD z bonusową ścieżką dźwiękową,
 5. 164-stronicowy album z ilustracjami,
 6. dodatkowe materiały do odblokowania w grze (ULC): mapa Heart of Nightmares, czworo ekskluzywnych bohaterów (Kraal, Sveltana, Yume oraz Aguirre) a także dwa wirtualne przedmioty (Staff of Cleansing i Staff of Asha),
 7. kupon uprawniający do miesięcznej subskrypcji konta typu premium w przeglądarkowej grze Might & Magic: Heroes Kingdoms.

Ponadto na forum Ubisoftu opublikowano wymagania sprzętowe dla Might & Magic Heroes VI. Grę można będzie uruchomić na komputerach dysponujących: procesorem Intel Pentium Core 2 Duo E4400 2,0 GHz lub AMD Athlon X2 5000+ 2,6 GHz, 1GB pamięci RAM (1,5GB dla systemów operacyjnych Windows Vista i 7), kartą grafiki 512MB zgodną z DirectX 9,0c (Nvidia GeForce 8600 GTS lub ATI HD 2600XT), 8GB miejsca na twardym dysku i napędem DVD 8x.

Zestaw rekomendowany powinien dysponować: procesorem Intel Pentium Core 2 Duo E6400 2,00 GHz, lub AMD Athlon II X2 240 2,8 GHz, 2GB pamięci RAM, kartą grafiki 1GB zgodną z DirectX 9.0c (NVidia GeForce 8800GTX lub ATI Radeon HD 3870), 8GB miejsca na twardym dysku i napędem DVDx24.

Do zabawy w trybie multiplayer niezbędne jest połączenie sieciowe o przepustowości minimum 128 kBit/s.

Miłośników serii Heroes of Might & Magic, którzy z niecierpliwością czekają już na rynkowy debiut jej najnowszej odsłony, zachęcamy do lektury zapowiedzi oraz obejrzenia najciekawszych materiałów wideo związanych z tą produkcją. Czytajcie też uważnie serwis gry-online.pl, bo już od poniedziałku rusza konkurs poświęcony grze Might & Magic Heroes VI!

 1. Zapowiedź - Już graliśmy!
 2. Video Frakcja Świątynia (PL)
 3. Video Edycja kolekcjonerska
 4. Video gameplay #2
 5. Video Z dziennika dewelopera #1 (PL) - Frakcja Twierdza
 6. Video gameplay #1
 7. Video gamescom 2010