Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2011, 10:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Pokaz adaptacji Parku Jurajskiego w nowym materiale filmowym

Planowana na kwiecień przygodówka Jurassic Park od studia Telltale Games doczekała się nowego materiału filmowego. Pokazuje on grę w akcji i zdradza inspiracje, jakie twórcy czerpali w trakcie procesu dewelopingu.

Planowana na kwiecień przygodówka Jurassic Park od studia Telltale Games doczekała się nowego materiału filmowego. Pokazuje on grę w akcji i zdradza inspiracje twórców.

Jak nietrudno się domyśleć, głównym natchnieniem był film Park Jurajski, który nadal posiada wielu zwolenników. Autorzy nie ukrywają, że poszczególne sceny oraz zachowania występujących tam dinozaurów były dla nich wzorem do naśladowania i w trakcie rozgrywki niejednokrotnie poczujemy klimat charakterystyczny dla tego obrazu kinowego.

Widoczny powyżej filmik został udostępniony na łamach serwisu IGN. Ujawniono w nim również, że twórcy w celu lepszego zgłębienia tematu udali się na specjalne wykłady u zawodowego paleontologa. Dzięki temu mogli poznać charakterystyczne cechy poszczególnych dinozaurów i zawrzeć je w swojej produkcji.

Przy okazji w materiale zaprezentowano zupełnie nowy typ prehistorycznych gadów, niewystępujący w filmie. To stworzenia polujące nocą i atakujące z zaskoczenia trucizną wywołującą halucynacje. Można się spodziewać, że będą one głównymi aktorami sekcji rozgrywających się w ciemnościach.

Zwiastun potwierdził przy okazji, że pierwszy (z planowanych pięciu) epizod gry Jurassic Park ukaże się na pecetach i Macach w kwietniu. Kolejne mają pojawiać się co miesiąc, a jesienią tego roku swoją wersję otrzymają posiadacze konsol. Tytuł będzie sprzedawany drogą cyfrowej dystrybucji. Użytkownicy komputerów osobistych mogą go zamawiać na oficjalnej stronie dewelopera (29.99 dolarów za pakiet wszystkich odcinków).