Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 kwietnia 2009, 12:26

autor: ziooleck

Osiągnięcia roku 2008 według Famitsu

Famitsu - największy japoński magazyn zajmujący się grami, ogłosił kilka dni temu wyróżnienia przyznane za osiągnięcia zeszłego roku. Co prawda Japonia jest dość odległym krajem, ale z racji jej niecodziennej dla europejczyka specyfiki warto zainteresować się wynikami.

Famitsu - największy japoński magazyn zajmujący się grami - ogłosił kilka dni temu wyróżnienia przyznane za osiągnięcia zeszłego roku. Co prawda Japonia jest dość odległym krajem, ale z racji jej niecodziennej dla europejczyka specyfiki warto zainteresować się wynikami.

Nie powinien dziwić fakt, że tytuł osobistości roku zgarnął Hideo Kojima. Przyczyniła się do tego nie tylko czwarta odsłona Metal Gear Solid, ale również zaangażowanie twórcy w społeczność fanów. Niedawno mogliśmy podziwiać nagranie, na którym ubóstwiany przez zastępy fanów deweloper wygłupia się wraz z Cliffem Bleszyńskim i grupką amatorów. Dystans artysty pokroju Kojimy z pewnością zasługuje na podziw i szacunek. W ślad za swoim stwórcą poszedł również Solid Snake, który otrzymał nagrodę bohatera roku. Niestety, heros nie zjawił się osobiście na uroczystości wręczenia statuetek.

Na uwagę zasługują również nagrody przyznane za najlepszą grę i największą innowację. O ile Monster Hunter Portable 2nd G w roli systemsellera może szokować, tak Wii Music jako odkrycie roku już niezupełnie. Japończycy znani są ze swojego zamiłowania do muzyki i rodzimych produktów. Warto dodać, że tytuł ogólnoświatowej gry ubiegłego sezonu zdobyło Grand Theft Auto IV. Pełną listę wyróżnień znajdziecie pod tym adresem.