Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2009, 10:50

autor: Hululumka

Ogłoszono Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Firma Majesco Entertainment ogłosiła dziś, że wkrótce światło dzienne ujrzy Night at the Museum: Battle of the Smithsonian, gra na podstawie filmu o tym samym tytule. Produkcja zostanie wydana 5 maja bieżącego roku (kilkanaście dni przed kinową premierą obrazu) na PC, Xbox 360, Wii oraz DS.

Firma Majesco Entertainment ogłosiła dziś, że wkrótce światło dzienne ujrzy Night at the Museum: Battle of the Smithsonian, gra na podstawie filmu o tym samym tytule. Produkcja zostanie wydana 5 maja bieżącego roku (kilkanaście dni przed kinową premierą obrazu) na PC, Xbox 360, Wii oraz DS.

Akcja gry dziać się będzie w tytułowym kompleksie muzeów, a sam gracz wcieli się w postać Larry’ego Daley’a, nocnego stróża pilnującego tamtejszego terenu. Głównemu bohaterowi głosu i wizerunku użyczy sam Ben Stiller, aktor, który odegrał główną rolę w filmie. Noc, która zapowiadała się nader przeciętnie dla Daley’a, okazała się w okamgnieniu prawdopodobnie najdziwniejszą w jego życiu. Sprawy nabrały nieoczekiwanego obrotu wraz z chwilą, w której Larry usłyszał rozpaczliwe jęczenie miniaturowego kowboja Jedediah’a. Ten przekazał mu informacje o tym, że egipski władca Kahmunrah wraz z trzema potężnymi pomocnikami (Ivan Groźny, Napoleon i Al Capone) chcą zawładnąć najpierw kompleksem muzeów, a później całym światem. Celem gracza będzie przywrócenie porządku i uratowanie kowboja i jego przyjaciół.

U boku Larry’ego również staną słynne historyczne postacie, takie jak chociażby Amelia Earhart, Teddy Roosevelt czy Octavius. Gra będzie produkcją przygodową z elementami logicznymi, zawierającą liczne mini-gierki. Daley, chcąc uratować świat przed złowieszczymi historycznymi postaciami będzie musiał pokonać 14 różnych poziomów, by odnaleźć fragmenty Magicznego Tabloidu (przy jego pomocy Kahmunrah i spółka chcą przywołać armię Horusa). Nic nie stanie na przeszkodzie, by kolejne korytarze Instytutu Smithsona przebyć na grzbiecie szkieletu przerażającego T-Rexa czy w kokpicie samolotu Amelii Earhart. W ciągu rozgrywki gracze będą musieli odszukać jak najwięcej elementów Magicznego Tabloidu celem odblokowania nowych miejsc, bonusów czy mini-gierek.

„Film Night at the Museum okazał się być istnym wybuchowym bestsellerem w dosłownym tego słowa znaczeniu – na produkcji zarobiono ponad 250 milionów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych i więcej niż 600 milionów dolarów na całym świecie.” – mówi szef projektu z Majesco „Sequel filmu ma kolosalny potencjał, a i nareszcie fani serii będą mogli zabawić się z magią muzeum w grze wideo znacznie zwiększającej doświadczenia płynące z wielkiego ekranu.”

„Jest to gra przygodowa z elementami dynamicznej akcji, która z pewnością zaskoczy i zabawi wszystkich ludzi, bez względu na wiek.” – twierdzi Elie Dekel, wiceprezes Twentieth Century Fox Licensing & Merchandising, producenta filmu.

Gra jest tworzona przez studia Amaze Entertainment oraz Pipeworks.

Ogłoszono Night at the Museum: Battle of the Smithsonian - ilustracja #1