Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2011, 11:00

autor: Kono

Nowe szczegóły o trybie multi w Resistance 3 i zapowiedź beta testów

Sony na odbywającym się właśnie GDC zaprezentowało najnowszą część serii Resistance. Dzięki temu, dowiedzieliśmy się nieco więcej o trybie dla wielu graczy, oraz o tym, że produkcja Insomniac Games doczeka się multiplayerowej wersji beta.

Sony na odbywającym się właśnie GDC zaprezentowało najnowszą część serii Resistance. Dzięki temu, dowiedzieliśmy się nieco więcej o trybie dla wielu graczy, oraz o tym, że produkcja Insomniac Games doczeka się multiplayerowej wersji beta.

Nowe szczegóły o trybie multi w Resistance 3 i zapowiedź beta testów - ilustracja #1

Niewątpliwie jedną z największych zmian jest odejście od walk 60-osobowych. W Resistance 3 uświadczymy potyczki dla maksymalnie 16 graczy (ludzie kontra chimery). Pojedynki będą rozgrywane na planszach rozrzuconych po całym świecie, a na każdej z nich sukces drużyny zależeć będzie od realizacji konkretnego zadania – podczas GDC zaprezentowano Team Deathmatch. Twórcy zapewniają, że ograniczenie liczby zawodników do 16 (z 60 w Resistance 2) nie zmniejszy satysfakcji płynącej z rozgrywki, a sama zmiana podyktowana została m.in. popularnością mniejszych map z poprzednich części cyklu.

Kolejną ważną nowością trybu dla wielu graczy ma być bardzo zindywidualizowany system progresji gracza. Dzięki niemu, każdy uczestnik zabawy będzie mógł dopasować do siebie, i swojego stylu gry, umiejętności, które będą kupowane za zdobyte podczas rozgrywki punkty. Do naszej dyspozycji oddane zostaną zarówno zdolności wspomagające naszych partnerów (np. Ammo Beacon, dzięki któremu będziemy mogli przekazać amunicję) oraz talenty taktyczne (np. Doppelganger, który tworzy obraz naszej postaci, by zmylić przeciwników).

Nowe szczegóły o trybie multi w Resistance 3 i zapowiedź beta testów - ilustracja #2

Deweloperzy udostępnią szeroki wachlarz atrybutów (odpowiedniki popularnych perków), wpływających dodatkowo na indywidualizację postaci. Znajdzie się wśród nich m.in.: możliwość rozpoczęcia rozgrywki z większą liczbą broni, szybsze przeładowywanie oraz strzelanie.

Ponadto, James Stevenson ze studia Insomniac Games zapowiedział na oficjalnym blogu PlayStation, że jeszcze przed premierą gry – planowaną na wrzesień bieżącego roku - odbędą się beta testy trybu multiplayer.